Hubane ja kodune Lümanda söögimaja

Hubane ja kodune Lümanda söögimaja

 

Lümanda söögimaja asub, nagu nimigi vihjab, Lümandas – selline rahulik ja kauge koht, eemal Kuressaare linnakärast. Inimesed on seal veelgi rahulikumad. Ühel reedesel päeval käisime seal. Käisime, proovisime ja jäime üsna rahule.

Hea saaremaine söök

Lümanda söögimajas saab istuda sees ja väljas. Nagu ka teistes kohtades, saab ka Lümanda söögimajas vabas õhus suitsetada. Tollel korral jäime sisse. Ei teagi, miks.

Praeguses söögimajas asus kunagi ammu kirikukool. Lümanda söögimaja on tsivilisatsioonist kaugel. Ei mingeid pangakaardiga maksevõimalusi, prinditud arveid ja tšekke. Kõik on käsitsi kirjutatud ja maksta saab ainult sularahas.

Kui tahate toetada kohalikku ettevõtlust ja sellesse panustada, siis minge söögimajja. Toitude tooraine on Saaremaa päritolu. Porgandid, kartulid, liha, jahutooted – kõik on tehtud ja kasvatatud Saaremaal. Nii meile väitsid teenindajad.

Menüütoitudest jäid silma pannileivad, kartulikotletid, heeringarullid kadakamarja marinaadis ja tuhlipuder ning nott.

Tellisime letist. Alguses ei osanud midagi validagi, sest kõik toidud tundusid võõrad ja imelikud. Lõpuks tuli ikka välja, et kõik on kodune ja lihtne.

Pannileivad maarohuteega ja kartulikotletid külma kastmega. Mis te sellest
arvate?

Ma arvan, muuseas, hästi.

Teeninduskultuurist tasub teistelgi õppust võta

Tädid (teenindajad) on seal sellised mõnusad. Sõbralikud on ka. Teenindavad sind ja naeratavad ja on nii lahked. Mõned söögikohad võiksid Lümanda söögimaja teeninduskultuurist õppust võtta. Seinal rippuvate maalide vahel ripuvad söögimaja kiidukirjad.

Ootama ei pidanud kaua ja me ei tundnud toitude maitsest, et söögid oleksid enne külmas seisnud ja meie tulekuks kibekiirelt mikros soojendatud. Kõik oli värskelt tehtud ja maitsev. Eriti need kartulikotletid ja pannileivad. Need oli nii head.

Toiduportsjonid olid suured ja kui oleksime seda teadnud, oleks ilmselt ka eelroast piisanud. Aga tellisime veel tuhliputru ja notti ning heeringarulle kadakamarja marinaadis. Ära peaks mainima, et eriti meeldis punapeedi- ja küüslaugusalat, mis lisandina praele juurde tuli.

Muusika oli vaikne, rahulik, tasane. Ei häirinud ja lasi oma mõtteid mõelda ning jutte rääkida. Teenindaja ütles, et muusikavalik sõltub teenindaja tujust. Ja see pidi olema, kuidas kunagi. Kuid mitte kunagi halb.

Kuna söögikoht asub tõesti rahulikus kohas ja kaugel linnamuredest ning -kärast, siis ei saa seal ka lehti lugeda. No neid lihtsalt pole. Tõeline lõõgastus, maitseelamus kohalike toitude näol ja ajutine kaugus kogu maailmast ning massimeedia kisast. Ei ole vaja kogu aeg kõigega kursis olla ja informatsiooni vastu võtta. Mõnikord võib ka infosulus olla.

Kodune ja hubane õhkkond ootavad sind Lümandas

Menüüd on Lümanda söögimajas kolmes keeles. Inglased, soomlased ja eestlased saavad sellest vabalt aru. Lastemenüü koosneb samadest toitudest mis täiskasvanute omagi, toiduportsjonid on ainult tunduvalt väiksemad.

Lapsed saab istuma paigutada lastetoolidele. Suuremad ja iseseisvamad inimesed saavad istuda puittoolidel ja -pinkidel puitlaudade taga.

Söögimaja interjöör on lihtne ja looduslik. Materjalidest domineerib seal puit: puitlauad, -toolid, -seinad, -põrandad.

Kodust ja hubast õhkkonda aitavad luua Saaremaa maastiku ja vaadetega maalid. Põrandal on kodukootud kaltsuvaibad ja vaasis olevad lihtsad Eesti põllulilled aitavad rõhutada söögikoha kodukohalikkust.

Kui rääkida kvaliteedi ja hinna suhtest, siis leian, et söögimaja toidud on väga hea kvaliteediga ja üsna odavad. Kvantiteet ja hind on omavahel ka väga heas suhtes. Suured toiduportsjonid normaalse hinna eest teevad Kuressaarest 30 km asuva söögimaja populaarseks nii saarlaste kui ka mittesaarlaste seas.

Mõnus, hubane ja maakoduhõnguline õhkkond, hea, kiire ja tähelepanelik teenindus ning meeldivad teenindajad, maitsvad eestipärased ja odavad toidud – kõik need aspektid kutsuvad seda söögikohta taas külastama. Söögimaja on selline tore söögikoht.

Print Friendly, PDF & Email