Algas põnev keraamikalaager

Esmaspäeval sai alguse põnev rahvusvaheline keraamikalaager nimetusega “Lohe kui põhjamaid ühendav sümbol”. Seati sisse tööpaigad ja alustati meisterdamist.

Kohale on tulnud keraamikuid ja keraamika õppejõude Islandilt, Lätist, Soomest ja Eestist.

Ürituse kutsusid kokku Eesti Kunstiakadeemia keraamika õppejõud Ingrid Allik, Kuressaare Ametikooli kutseõpetaja Maila Juns-Veldre, vabakutseline keraamik Tiina Kaljuste ja ahjumeister Andres Allik.
Maila Juns-Veldre sõnul katsetakse uusi erinevaid põletusi, mille tulemusena valmivad lohekujutistega amuletid, tassid ja figuurid. Keraamikatöökoda on avatud ja osaliste tegemisi on võimalik ise jälgima minna. Osalisi on kokku 14, lisanduvad veel Kuressaare Ametikooli õpilased.

Ürituse käigus tutvustatakse töövõtteid ja jagatakse kogemusi ning luuakse uusi tutvusi. Täna kell 11 on Kuressaare linnuses kavas loeng, mis põhineb arheoloog Indrek Jetsi poolt koostatud viikingiaegse kunsti sümbolitel arheoloogiliste leidude põhjal. Kuna loengu autor ise ei saa tulla, teeb ettekande Jaanis Prii klubist Saaremaa Viikingid.
Nädalasse mahuvad kaks väikest ringreisi mööda Saaremaad, mille käigus tutvutakse ajaloo- ja kultuurimälestistega. Üritus lõppeb laupäeva õhtul ahju avamisega ja öönäitusega Savikojas.

Print Friendly, PDF & Email