KIRI: Maanteesulud Hiiumaal (1)

Tahaksin juhtida Hiiu teemeistrite tähelepanu üldtunnustatud reeglile, et kui mingi tähtsa maantee lõik on remondis ja seetõttu läbipääsmatu, peab sulu juures olema selge info, kuidas remonditavast teelõigust ümber või mööda pääseda.

Saabusin koos väikese välisturistide rühmaga 25. juunil mandrilt Hiiumaale, kavas lõunatada Kärdlas, külastada Kõpu tuletorni ja hiljem siirduda Sõru kaudu Saaremaale. Päev oli ilus ja tuju kõigil hea.

Teel Kärdla kesklinna sulgesid teetööd meie edasipääsu. Me ei märganud ühtegi teeviita, mis oleks juhatanud sulukohast ümber. Ekslesime mõnda aega, siis taipasime kusagil peatuda ja saime lahke poepidaja käest abi.

Pärast einetamist asusime teele läände, sihtkohaks Kõpu. Taas ei pääsenud edasi, maantee oli täis ehitusmasinaid ja liiva- või killustikukuhje.
Ei ühtegi abistavat viita võõraste heaks, kes kohalikke teid ei tunne. Tagajärjetult proovisime siit ja sealt, lõpuks loobusime pettunult oma plaanist ning sõitsime kohe lõunasse ja parvlaevaga Saaremaale.

Leo Kaagjärv
Tartust

VASTUS:

Tere, hr Kaagjärv

Teedemehed tänavad tähelepanu juhtimise eest, kuid antud olukorras tundub süüdistus alusetu. Heltermaa suunalt Kärdlasse sisenedes on enne remonditavat lõiku suur ümbersõiduskeem, mis on korrektselt ja nõuetekohaselt paigaldatud alates 10. jaanuarist. Ümbersõidu marsruut on kooskõlastatud Saarte Teedevalitsuse Hiiu osakonnas ja väljamärgitud vastavalt skeemidele.

25. juunil oli remondis olev lõik läbisõiduks suletud. Ehitusmasinate ja materjalihunnikute vahele jõudmiseks pidite Te rikkuma liikluseeskirja ja sisenema sissesõitu keelava märgi piirkonda. Antud piirkonnas ei ole tõesti liikluskorraldusvahendeid, kuna töötsoonis töötavad ainult ehitusmasinad.

Vabandame liiklejate ees ebamugavuste pärast ja soovime mõistvat suhtumist ning tähelepanelikust.

Lugupidamisega,

Ain Pähkel
AS Aspi projektijuht

Print Friendly, PDF & Email