Wifi tuleb parvlaevadele maavalitsuse huvi korral

Wifi tuleb parvlaevadele maavalitsuse huvi korral

 

Kuigi tasulist traadita internetti saab Kuivastu ja Virtsu sadamas ning praamidel kasutada juba praegu, siis tulevikus võivad saarele sõitjad loodetavasti ka tasuta wifit nautida.

Hiljutine uudis Hiiumaa vahet sõitvale St. Ola’le seatud tasuta wifivõrgust tõstatas küsimuse, kas ka Saaremaale sõitjad kunagi sama teenust kasutada võivad. Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel vastas, et lähiajal jälgitakse hoolega St. Ola wifi kasutamisaktiivsust ning seejärel mõeldakse, kas selle paigaldamine Kuivastu-Virtsu liinil sõitvatele parvlaevadele ennast õigustaks või mitte.

Rohuküla-Heltermaa liinil sõitvale praamile wifi seadmise kasuks otsustati seetõttu, et ülesõit kestab poolteist kuni kaks tundi, Kuivastu-Virtsu liinil vaid 30 minutit. Samuti tuli wifi paigaldamise initsiatiiv hiidlaste endi poolt, kes 30 000 krooni suurusest paigaldamistasust poole enda kanda võtavad. Kasutamise püsikulu, mis on samuti pea 30 000 krooni aastas, tasub laevafirma.

Wifi.ee toimetaja Veljo Haamer, kes Hiiumaa-liinile wifi paigaldas, sõnas, et praamile wifi seadmine on nii kallis seetõttu, et metallist parvlaevale aukude lõikamine, kaabli vedamine ja ilmastikukindlate antennide seadmine erineb oluliselt tavalisse majja wifi toomisest.

Treieli sõnul tuleb tasuta wifi kunagi kindlasti ka Saaremaa liinile. Seda siis kas uute moodsate laevadega või kui Saare maavalitsus huvi üles näitab. Seni pole maavalitsus soovi avaldanud.

Kui Suurest väinast ülesõit kestab vaid 30 minutit, siis praamijärjekorras peab mõnikord ootama tunde – oleks ehk mõttekas tasuta wifivõrk hoopis sadamasse sisse seada?

AS Saarte Liinid finantsjuht Villu Vatsfeld lausus, et kuigi antud teemaga tegeletakse, ei saa olla eesmärgiks pikkade järjekordade tekitamine ja kõigile tasuta wifi pakkumine. Pigem tuleks tegeleda reisijate võimalikult kiire üleveoga.

Praegu on sadamates olemas tasuline Elioni wifi ning mõlemad alad jäävad ka Kõu levipiirkonda. Vatsfeldi sõnul tegeletakse parima tehnilise lahenduse otsimisega ning sobiv tasuta wifi variant loodetakse leida sügiseks.

Kuigi tasuline Kõu-internet, mis sadamates ka täna levib, on kõigile sülearvutite omanikele kättesaadav, on vajalik eelnev lepingusõlmimine Eesti Energiaga. Elioni wifi kasutajad saavad vajalikud paroolid traadita internetti sisenemiseks pärast sõnumi saatmist.

Print Friendly, PDF & Email