Kuressaare asub end jõuliselt tutvustama

Septembris valmib Kuressaare linna tutvustav, 109 000 krooni maksev kaheminutiline animatsioon, mis linna pressiesindaja Priit Pruuli sõnul aitab linnal ajaga kaasas käia.

„Me ei saa elada vanas rasvas, vaid oma linna nime najal. Ajaga tuleb kaasas käia,” ütles Priit Pruul, põhjendades kuluka tutvustuse valmimist.

Tema arvates peaks see olema esimene taoline juhtum Eestis, kus omavalitsus hakkab ennast tutvustama läbi animatsiooni. Esmajoones kasutatakse seda erinevatel linna tutvustavatel üritusel, kuid kindlasti on animatsioon saadaval ka internetis. Pruuli sõnul pööratakse esmajoones tähelepanu tasuta infokanalite, nagu Youtube.com ja MySpace.com keskonnale.

Linna minevik ja tulevik

Pruuli sõnul koosneb kaheminutiline klipp kahest osast. Esimeses osas näidatakse linna arengut. „Nagu kiirendusega, öö ja päev vahetub, linn kasvab,” kirjeldas Pruul visiooni. Teises osas näeb, milliseks võiks linn areneda. „Rohkem selline futuristlik värk,” kommenteeris linna pressiesindaja.

Pruuli sõnul on animatsioon vaid üks osa linna tutvustamisest. „Kogu see kompott tuleb tunduvalt ulatuslikum. Arvatavasti valmib kunagi midagi virtuaalse linnatuuri taolist,” rääkis Pruul, kelle sõnul on linnal plaanis avada ka uus kodulehekülg ning mõelda tõsiselt linna tutvustava sümboli ja tunnuslause peale.

Ei ole kallis

109 000 krooni maksev animatsioon ei ole Priit Pruuli sõnul kallis. „Kui arvestada, et tavaliselt maksab animatsiooni sekund kusagil 1000–1500 krooni, oleme selle odavalt saanud,” kommenteeris Pruul.

Raha selleks leiti linnaeelarvest majandus- ja arendustegevuse rea pealt. „Kõikides endast lugupidavates asutustes ja firmades panustatakse reklaami peale,” ütles Priit Pruul, kelle arvates on linna poolt kulutatud raha vaid piisk meres, võrreldes taolistes ärides liikuvate rahadega. Tema sõnul peaks see olema huvilisele ka märgiks, et kui linn raatsib taoliste asjade peale raha kulutada, peetakse endast lugu ja tutvustatakse linna hästi.

Ammune projekt

Kommenteerides küsimust, miks seda projekti ei ole varem avalikkuse ette toodud ja otsustati linnavalitsuse istungil päevakorraväliselt, ütles Priit Pruul, et sellel teemal on ennegi juttu olnud ning projekt on töös juba ammu.

Print Friendly, PDF & Email