Hansod jõuavad peagi paadiga Londonisse

Hansod jõuavad peagi paadiga Londonisse

 

Möödunud nädala teisipäeval Loode-Inglismaalt paadiga Saaremaa pole teele asunud Heiki ja Andres Hanso olid eilseks läbinud üle 300 kilomeetri, Londonist lahutas neid 70 kilomeetrit veeteed.

Endise koolidirektori Andres Hanso sõnul on kõige häirivamaks asjaoluks teekonnal kehv ilm. „Igal pool on vesi!“ ahastas Hanso. 17. juulil alustatud retke jooksul olla mehed päikest näinud seni vaid ühel päeval.

Samas ei muuda Inglismaad laastavad üleujutused oluliselt isa ja poja marsruuti. „Plaan on endiselt sama,“ rääkis Andres Hanso, „oli oht, et mõned kanalid on maalihete ja varingute tõttu kinni, aga kohapeal ei olnud mingeid takistusi, ainult sildid.“

Eile pärastlõunaks olid retkelised läbinud 114 lüüsi, enne Londonit ootab ees veel oma seitsekümmend. „Alguses olid kanalid kitsamad ja lüüsist läbiminek läks kiiremini. Mida edasi, seda laiemad on kanalid ja aeglasem veetaseme muutus,“ selgitas Hanso.

Londonisse tahavad Hansod jõuda lähima paari päevaga. Sealt edasi Thamesi jõge pidi Doveri sadamasse. Andres Hanso sõnul pole veel kindel, et piirivalvurid lasevad neil LaManche’i väina ületada. „Meil on selline väike paat,“ põhjendab Hanso, kuid samas leiab, et teoreetiliselt on tegemist vaba maaga ning tahtmise korral peaks lubatama kasvõi ujudes väina ületada. „Aga siin on palju bürokraatiat,“ märkis reisimees.

Kui ilm lubab, sõidetakse mööda rannikut edasi Eesti poole, kui ei, siis Belgia ja Saksamaa kanalite kaudu. Reisi kogupikkuseks kujuneb Andres Hanso sõnul umbes 2500 kilomeetrit.

Transpordivahendiks on meestel pisut alla nelja meetrine kuuehobujõuline paat V-kindlus. „Eks ta peab ikka Eestini vett pidama,“ põhjendas Hanso ühist nimevalikut. Liiklusvahendi sai poeg Heiki oma töökohast Low Woodi veespordikeskusest, kus sügisel kanti maha juba mitu hooaega kasutuses olnud paadid. Pärast mõningaid ümberehitusi saigi isa Hanso sõnul paadist V-kindlus.

Kuigi Andres Hanso sõnul ei saa internetiühendusega teekonnal kiita, on meestel veebis lehekülg (http://2meest6hobust4meetrit.spaces.live.com), kuhu kirjutavad reisimuljeid ning riputavad üles pilte.

Print Friendly, PDF & Email