Ilmamasti asendab lipuvarras

Saaremaa merekultuuri seltsi poolt linnavalitsusele tehtud ettepanek püstitada Raiekivi säärele ilmamast saab ajutise lahenduse klaasfiibrist lipuvarda näol.

 Kuna merekultuurlaste poolt välja pakutud ilmamasti idee ei ole üdini läbi mõeldud ning vajab veel planeerimist, kuid Kuressaare merepäevade korraldajad on arvestanud lipumasti olemasoluga, otsustas linnavalitsus püstitada olukorra lahendamiseks Raiekivi säärele klaasfiibrist lipuvarda. Vastavasisulise ettepaneku tegid linnavalitsusele ka merepäevade korraldajad.

Seda, millal võiks valmida algne ilmamast, ei osanud abilinnapea Kalle Koov eile veel öelda. „Miks panna, kuhu panna, kelle jaoks see mõeldud oleks, millist ideed kannab,“ loetles Koov punkte, mis vajavad kaalumist, „kes hakkab lippe vahetama, millised lipud üldse sinna heisatakse.“
Abilinnapea sõnul on vaja kogu ilmamasti ideest selgemat ettekujutust enne, kui asutakse kulutama suuri summasid. Linna eelarvest on masti jaoks eraldatud 50 000 krooni, kuid Kalle Koovi sõnul võib summa kujuneda erinevate arvutuste põhjal kahekordseks.

Koovi andmetel on linnavalitsuses olnud arutlusel nii alumiiniumist kui puidust masti variandid. „Rääkides alumiiniumkonstruktsiooniga ilmamastist, oleme teinud kirja Workboats Eesti AS-ile masti tugevusarvutuste, konstruktsiooni, 3D kujundi ja hinnapakkumise saamiseks,“ ütles Koov.

Ilmamasti idee eestvedaja Saaremaa Merekultuuri Seltsi liikme Bruno Pao nägemuse põhjal on tegemist mastiga, millel on raa ning selle küljes lipuliinid, kuhu saab panna vastavalt pidupäeva-, hoiatus- või muid lippe. Masti tipus näeb ta vanaaegset tuulelippu, näiteks lestakujulist. „Põhiline on, et asjal oleks merehinge,“ rõhutas Pao.
Kuressaare merepäevade avatseremoonial, 3. augustil kell 21.00 heisatakse vardasse merepäevade lipp.

Print Friendly, PDF & Email