Suvel, kui saar suvitajaid täis, juhtub tihti, et ruumikitsikuses pargivad invaautode jaoks reserveeritud kohtadele oma masina ka täiesti terved inimesed.
Oma Saarele selgitas probleemi invagruppi omav Aili Varbe. „Kui maalt linna sõidan, siis juhtub tihti, et Uue tänava parklas ja Selveri ees on invakohad võetud,“ rääkis Mustjala kandis elav Varbe, kelle sõnul on kohad hõivanud enamasti suured uhked autod. „Eks ma pean siis auto kaugemale jätma,“ märgib naine, kuid nendib, et tegelikult on see ikkagi reaalne vajadus parkida kaupluse lähedale. Tervete jaoks ei ole paar lisasammu probleem, kuid puudega inimesele võib see saada saatuslikuks.
Samas kiidab naine Säästumarketi külastajaid, kes jätavad kaks ratastoolimärgiga tähistatud kohta ikka nendele, kelle jaoks need mõeldud on.
Lahendusena näeb Aili Varbe aktiivsemat tegutsemist politseinike poolt. „Arusaadav, et neil on palju tööd, aga kui ikka paar korda trahvida, siis küll saaks korra majja,“ usub Varbe.
Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Kristi Mägi andmetel pole ühtegi invakohale parkijat rahatrahviga karistatud, kuid suulisi hoiatusi on tehtud mitmeid.
100% nõus.Enamusel inimestest,kes ei oska-taha teistega arvestada ongi ajupuue.
kohati on aga neid invakohti proportsionaalselt liiga palju, näiteks praeguse kaubamaja parklas 4 tk. ei usu, et neid nii palju vaja on…
kusjuures, ükspäev oli seal säästuka parklas küll erakordne vaatepilt. tulin ja vaatasin, et näe, jälle ajuhiiglased invakohad täis parkind.. aga ei… mõlemad autod olidki invaliidi tunnusega;) ei näe tihti
vahel on tõesti tahtmine küsida invakohale parkinud jeebimehelt, et vabandage, mis puue teil on – ajupuue või?