Politsei paneb Õlletoobrile välja täiendavad jõud

Eeloleval nädalavahetusel, 20.–21. juulil Leisi vallas Oitme külas toimuva suurürituse Õlletoober 2007 edukaks ja turvaliseks sujumiseks paneb politsei välja täiendavad jõud.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles Oma Saarele, et eelolevale nädalavahetusele on kavandatud politseioperatsioon, mis kulgeb katkematult reede pärastlõunast kuni pühapäevani.

„Lisaks Kuressaare politseijaoskonna töötajatele saabuvad meile abiks politseiametnikud Hiiumaalt, kohal on julgestuspolitsei meeskond ja Lääne politseiprefektuuri liiklusgrupp ning oma abi on meile lubanud ka Lääne piirivalvepiirkond,“ rääkis Allik.

Tema sõnul on korraga väljas umbes 50 politseiametnikku. „Meie põhijõud on loomulikult kontsentreeritud Oitmele,“ selgitas Allik, „kuid lisaks võtame hoolika kontrolli alla ka Saare maakonna maanteed, kus pidevalt kontrollitakse sõidukijuhtide alkoholijoovet.“ Allik lisas, et mitte alati ei pruugi politseinikud ringi sõita politseivärvides masinatega.

Kuna Tallinnas toimunud Õllesummeri ajal tabas politsei rohkesti joobes alaealisi, siis pööratakse ka Õlletoobri ajal alaealiste käitumisele erilist tähelepanu. Aare Allik märkis, et kui alaealistele alkohoolsete jookide müümise fakt leiab tõestamist, siis vähemalt ürituse toimumise ajaks peatatakse õigust rikkunud müüja litsents.

Saaremaa õllepeo toimumise kohas, Oitme külas avatakse suurürituse ajaks politseipunkt, kust inimesed saavad vajadusel abi. Maanteeamet seab aga sisse koha, kus roolikeerajatel on võimalik oma alkoholijoovet kontrollida.

„Politsei eesmärgiks ei ole inimeste lauskaristamine,“ rääkis Aare Allik. „Vastupidi, me soovime, et inimesed käituksid mõistlikult ja et õigusrikkujaid oleks võimalikult vähe. Meie eesmärgiks on, et kõik Õlletoobri külalised nii üritusel viibides kui ka sinna sõites ja sealt lahkudes end turvaliselt tunneksid.“

2006. aastal tabas politsei Õlletoobril 47 purjus alaealist ja 18 alkoholijoobes sõidukijuhti. 22. roolikeerajal tuvastati alkoholi tarbimise jääknähud. Väärteomaterjale koostati möödunud aastal Leisi Õlletoobri ajal 115.

Print Friendly, PDF & Email