Pahatahtlikud pargikülalised roojavad Kuursaali

Suvekuudel on tihenenud pahatahtlike inimeste enesetühjendamine praegu tühjalt seisva Kuressaare Kuursaali terrassile. Nüüdseks koristusfirma poolt puhtaks roogitud hoone verandal levib veel siiski hingemattev hais. Kuursaali projektijuhi Tiiu Tammoja sõnul on aeg-ajalt tööle tulles avanenud Kuursaali verandal jube vaatepilt.

„See oli ikka rõve,” rääkis Tammoja. Verandale oli tekitatud nii vedelamaid kui ka tahkemaid väljaheiteid. Kõige krooniks oli keegi roninud verandalt teisele korrusele viivale trepile ja sealt alla oksendanud. „Seinad olid mustad ja haisesid,” kirjeldas Tammoja. Tema sõnul on taoline käitumine süvenenud suvekuudel, kui ümberringi liigub rohkem inimesi.

Seda, et pargis toimub õhtuti-öösiti elavam tegevus, on ta kuulnud ka oma lähedalasuva kodu aknast. „Vahel teen õhtuti akna lahti ja kuulen seda kisa, mis siit tuleb, siis mõtlen küll, et mis loomaaed pargis küll tegutseb,” rääkis Tiiu Tammoja.

Samas ei ole praeguse seisuga Kuressaare linnapargi külalistel oma ihuhädasid kusagil lahendada. Pargi ainuke käimla on armetus olukorras, kuid Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raigi sõnul avatakse see juulikuu lõpus. „See tualett tuleks hoopis tükis pikali lükata, on ikka väga amortiseerunud,” nentis Raik.

Tema kinnitusel avatakse varsti ajutine välikäimla Titerannas, kuid parki teisaldatavate käimlate rajamist ei ole keegi siiani jutuks võtnud. „Isegi kui taolised võimalused oleks, ei hoidnuks see ära kuursaalis toimunut, kuna öösiti oleks kemmergud suletud,” kinnitas Linnamajanduse juhataja, kes ka ise käis kohapeal juhtunut vaatamas.

Tiiu Tammoja ütles siiski, et kui häda peale tuleb, siis kusagile ikka minna saab, selleks ei pea tulema ju maja verandale. Praegu on pargi piirkonnas ainuke WC lossihoovis, mis on avatud päevasel ajal ja õhtuste ürituste raames ning mille kasutamine maksab neli krooni.

Eile oli lisaks kuursaali puhastamisele vaja puhtaks teha ka rõõmsalt pesuvahendist vahutanud kõlakoja-esine purskkaev. Nii Raik kui ka Tammoja kinnitasid, et see pole esimene kord, aeg-ajalt tulevat seda ikka ette. Lisaks on Tammoja märganud, et väikesed lapsed, kes käivad purskkaevu juures mängimas, joovad seal olevat vett. „Nad vist ei tea, et see vesi pole joodav, keegi võiks võtta vaevaks selgitada,” arvas Tammoja.

Viimastel kuudel pargis toimunud juhtumite valguses on meediast läbi käinud erinevaid arvamusi lahenduste suhtes. Küll on lubatud parki paigaldada lisavalgustust ja turvakaameraid ning tihendada seal korda pidavaid patrulle. Lisaks on politsei tulnud välja ettepanekuga pügada pargis olevaid puid. Samuti on välja käidud mõte palgata tööle pargivaht. Kuid konkreetsete tulemusteni ei ole jõudnud mitte ükski idee.

Print Friendly, PDF & Email