„Muhu väinal“ murduvad mastid

„Muhu väinal“ murduvad mastid

 

50. Muhu väina regati esimene sõit Pärnu lahel tuli tugeva tuule tõttu ära jätta. Teisel päeval sõidetud Pärnu-Kihnu etapil sai tormituultes kannatada nii mõnigi jaht. Jaht „Minni” pidi katkestama murdunud masti tõttu.

Võistluste peakohtuniku Aivar Lausi sõnul oli pühapäeval Pärnus puhunud 15m/s tuul piisav põhjus, et esimene etapp ära jätta. Üleeilsele Pärnu-Kihnu etapile start siiski anti.

Laus märkis, et tuul oli küll natuke vaibunud, kuid kahjustusi said mitmedki jahid. Kõige õnnetumalt läks jahil „Minni”, kes pidi murdunud masti tõttu regati pooleli jätma. Nemad on ka ainukesed, kes eilsele, regati pikimale Kihnu-Ruhnu etapile ei startinud. Teised jahid on Lausi sõnul veel sõidukõlblikud.

Vastavalt aluse suurusele neljas grupis sõidetaval regatil olid esimesel etapil edukad Saaremaa Merispordi Seltsi jahid. Neljandas grupis on 13 jahi seas esikolmikus ainult saarlased. Juhib „Pinta“ (kapten Allan Niils), järgnevad „Zoo“ (Rando Kesküla) ja „Liliann“ (Tanel Tamm).

Esimeses grupis on saarlaste parim „Sophia“ (Tiit Sarapuu), kes hoiab 23 jahi seas 14. kohta. Teises grupis on parimana 10. kohal „Katariina Jee“ (Mart Tamm), kokku on selles arvestuses 27 jahti.

Üheks peafavoriidiks peetud „Evelyn III“ (Andres Toom) hoiab samas grupis 12. kohta. Kolmandas arvestusgrupis on seitsmendal kohal „Vesileenu“ (Kristiina Klaos).

Eile sõidetud Kihnu–Ruhnu etapile järgneb teekond Ruhnust–Rojasse.

Lätimaalt tullakse Roomassaarde, kus ühe etapina sõidetakse Abruka ümbruses ning võetakse ka regati finiš. Regati lõpetamine on laupäeval kell 18 Roomassaare sadamas.

Print Friendly, PDF & Email