Mändjalas õpiti vabatahtlikku noorsootööd

Eelmisel nädalal toimus Mändjalas rahvusvahaline noorsootööalane koolitus, mille eesmärgiks oli korraldaja, mittetulundusühingu Islander juhatuse liikme Ingrid Põldemaa sõnul tõsta noortejuhtide oskusi ning suurendada teadlikkust läbi mitteformaalse õppimise ning kogemuste jagamise.

Põldemaa sõnul on Saaremaal siiani olnud vähe teavet sääraste programmide osas ja toimunud ka vähe koolitusi. Euroopast olid kohale kutsutud kogemustega noortejuhid ja vabatahtlikud. Tutvuti Saaremaa ühingutega ja jagati näpunäiteid kohalikele tegijatele.

11. juulil toimus koolituse raames avatud infoturg. Jagati huvitavaid mõtteid Kuressaare laste heaolu parendamiseks. Konverentsil viibis ka Kuressaare linnapea Urve Tiidus, kes juhtis tähelepanu sellele, et veerand Kuressaares elanikest on koolilapsed ja linn üritab igati toetada vaba aja veetmisvõimalusi.

Arutelu käigus jõuti järeldusele, et Kuressaare noorte seas on suurim probleem alkoholitarbimine, narkomaaniat Kuressaares probleemiks ei nimetata ja muret ei valmista ka kodutud. Tiidus tõdes, et noored ostavad ja joovad alkoholi aina nooremas vanuses, kurbusega lisas ta, et seadus lubab baaris käia koos täiskasvanud inimesega, unustades, et täiskasvanu vastutab ja soovituslikult võiks see täiskasvanu olla lapse ema või isa.

Riina Aljas, kes on MTÜ-st Kavandi Kandi Selts, rääkis, et tänu taolistele programmidele on väga hea võimalus tutvuda ja luua partnerlussuhteid teiste riikidega. Leisi kooli projektijuht Lilian Väster leidis, et selline programm on igasuguse seltsielu arendamiseks väga teretulnud ja loodab hangitud teadmisi rakendada oma töös.

Peter Keijzer Hollandist, kes noorsootööga tegelenud juba 1983. aastast ja on viimased kümme aastat on ta tegelenud noortele suunatud vahetusprogrammidega, rääkis Eestist kui väga toredast, stabiilsest ja vaiksest maast. Kasvavale põlvkonnale soovitab ta olla sina ise ja haarata kinni ka sarnastest noorteprogrammidest.

Print Friendly, PDF & Email