Kaarma kirikus helises orel (1)

Kaarma kirikus helises orel

 

Eile õhtul helises imeliselt Kaarma kiriku orel, eredalt särasid pühakojas küünlad ning helisesid särasilmsete esinejate ja kuulajate hingedki.

Klassikalise muusika festivali „Helisevad Saaremaa orelid“ avakontsert toimus Kaarma kirikus. Tähelepanuväärne on seegi, et 600 aastat tagasi, peeterpaulipäeval 29. juunil sai valmis selle unikaalse pühakoja torn. See daatum on maakeelsena kuus sajandit tagasi ka ehitise seinal kivvi raiutud.
Kaarmalt alguse saanud festival kestab 14. juulini. Kontserdid toimuvad veel Mustjala, Karja ja Valjala kirikus.

Muusikasündmuse korraldaja, Saaremaa juurtega ooperisolist metsosopran Vaike Kiik on oreleid helisema pannes kaasanud esinema peale tuntud organistide ka sama tuntud soliste ja pillimängijaid.

„Meie eesmärk on tutvustada saarlastele ja Saaremaa arvukatele külalistele just eesti interpreete ja eelkõige Saaremaa juurtega klassikalise muusikaga tegelejaid. Festivalil esinevad organist Tiit Kiik, bariton Aare Saal, vioolamängija Kerstin Tomson, noor tenor Andres Köster ja Muhust pärit organist Maris Oidekivi-Kaufmann,“ rääkis Vaike Kiik.

Täna esinevad Mustjala kirikus metsosopran Triin Ella ja nuppakordionil Sirje Mõttus.

Saaremaa kirikukontsertideks tuli muusikuil ka uut repertuaari omandada. Vaike Kiige sõnul on esinejate repertuaar väga mitmekesine – vanamuusikast kuni ooperimuusikani.

Pearõhk on asetatud eesti autorite loomingule.

Kontsertidele, mis algavad õhtuti kell kaheksa, on sissepääs vaba. Annetusi saab teha vanade orelite remondiks.

Print Friendly, PDF & Email