Ühe viskega kuld ja rekordid

Ühe viskega kuld ja rekordid

 

Rhodose kergejõustikustaadionil tegi väga hea võistluse Saaremaa odaviskaja Sander Suurhans, kes lisaks kullale kirjutas enda nimele ka mängude ja maakonna rekordi. Uus rekorditähis on 62.59.

Kohe esimesel katsel ning esmakordselt 60 m joone ületanud Suurhans oli natuke üllatunud. „Tahtsin esimesel katsel kohe kindla peale visata, ei uskunud aga, et 60 kohe ära tuleb,” rääkis Suurhans, kelle kuuest katsest lendas üle selle piiri tervelt viis.

Veel Rhodosel koos Madis Kallasega trenni teinud ja kogenuma näpunäidete järgi oma visketehnikat kohendanud Suurhans suutis võidutulemuse visata viimasel katsel. Konkurentidest siiski suuremat asja ei olnud. Samas tõdes Suurhans, et tema jaoks oli taolisel võistlusel liidrirollis olla üpriski närvesööv. „Kogu aeg mõtlesin sellele, et nüüd keegi tuleb ja viskab kaugemale,” rääkis Suurhans toimunut meenutades.

Konkurentidest suutis eelviimasel katsel 60 m joone ületada veel Rhodose oma poiss Georgios Troumbas. Suurhansuga ühevanuse, 18-aastase kreeklase parimaks katseks jäi siiski vaid 60.58. Kolmandaks tuli kahtede eelmiste mängude võitja Gustav Melen Gotlandilt 59.13-ga.

Odaviskevõistluse kõrget taset näitas ka see, et esikolmiku tulemused olid kõik paremad kui mängude eelmine rekord.

Tribüünilt võistlust jälginud Madis Kallas ütles, et Suurhansu tehnika pidas vastu ja lagunes vaid paaril katsel. Samas ei olnud võidukatse tema sõnul tehniliselt parim.

Enne võistlust oli Suurhans öelnud, et tahaks ületada 60 m piiri ja visata uue mängude rekordi. Madis Vahteri Saaremaa rekordile noormees esialgu siiski veel ei mõelnud.

Print Friendly, PDF & Email