Saaremaal kaks rasket tulekahju

Saaremaal kaks rasket tulekahju

 

Möödunud nädalal puhkes Saaremaal ühepäevase vahega kaks tulekahju, millest ühes hukkus inimene.

5. juulil kell 19 sai häirekeskus teate tulekahjust Valjala vallas Rööba külas. Lääne-Eesti päästekeskuse avalike suhete büroo juhataja Sirle Mati andmetel oli hoone katus tulekahjust teatamise hetkeks juba sisse langenud.

Kustutustööde käigus leiti majast hukkunud meesterahvas, kes Rööba külavanema Andres Kurgpõllu sõnul oli 40-ndates eluaastates üksinda elav Ivo. Kinnitamata andmetel jäi mees põleva suitsuga magama. Palkmajast mõõtmetega 6×25 m jäid alles söestunud palgid ja korstnajalg.

Teine, õnneks küll inimohvriteta tulekahju, leidis aset 6. juuli öösel kell 2.55, kui häirekeskus sai teate Salme vallas Rahustes puhkenud tulekahjust. Majas põles diivan ning tulekahju avastasid teised pereliikmed, kes põlengu ka kustutasid. Kiirabi viis vigastada saanud mehe haiglasse ning päästjad kontrollisid põlemiskoha üle.

Mõlema tulekahju täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Sirle Matt hoiatab inimesi: „Tule kiireks avastamiseks ning raskete tagajärgede vältimiseks peaks igas majapidamises olema vähemalt üks suitsuandur, mis annab põlengust märku juba siis, kui tulekolle on veel väike.“

Print Friendly, PDF & Email