Tahtejõuga võidetud kuld (2)

Tahtejõuga võidetud kuld

 

Kolm päeva rasketes tuuleoludes kestnud purjetamisvõistlus lõppes saarlaste jaoks õnnelikult. Laser Radial klassis purjetaja Kaarel Kruusmägi tõi Saaremaale mängude ainsa kulla vee pealt.

„Täna jätsin kõik jõuvarud merele,” ütles naeratav ja veest tilkuv Kruusmägi pärast viimasest sõidust saabumist. Kullapretendendi teekond võidupärjani ei kulgenud ju sugugi mitte kergelt.

Esimesel päeval, kõige nõrgemate tuuleoludega sõitudes, suutis purjetaja võtta maksimumi. Neljast sõidust neli võitu. „Vastutuules sõit ei tulnud siiski kõige paremini välja,” kommenteeris Kruusmägi. „Esimeses märgis olin kõikides sõitudes viienda koha kandis.” Kuid oma trumpe ära kasutades suutis Kruusmägi allatuules siiski konkurentidest mööduda. Treener Argo Kruusmägi on varemalt öelnud, et Kaareli üks trumpidest on hea füüsiline ettevalmistus ja jõud, mis hakkavad olulist rolli mängima just tugevate tuulte puhul. Esimese päeva järel oli meie purjetaja Menorca saare võistlejast ees nelja punktiga.

Jõud sai otsa

Teisel päeval ligi 15 meetrit sekundis puhunud tuules sõidetud kolm sõitu enam nii libedalt ei läinud kui päev varem. Esimene, viies ja kolmas koht andsid siiski jätkuvalt liidrikoha. Kannule jõudis Kruusmäele aga esimesel päeval ebaõnnestunud Bermuda paat. Vahe jälitajaga oli kuus punkti. Enne tulemuste väljakuulutamist polnud Kruusmägi oma esimeses sõidus ise üldse kindel.

„Tegin vist valestardi, kuid ei hakanud tagasi tulema, kuna võisin ka mitte teha,” rääkis Kruusmägi. Kohtunike otsusega Kruusmägile siiski valestarti ei arvestatud ning noormees võis oma õigesti tehtud otsuse eest ainult õnne tänada. „Täna läks tuul juba nii tugevaks, et jõud ei käinud paadist üle,” rääkis Kruusmägi, lisades, et vahelduseks võiks nõrgemaid tuuli ka olla. Viimasel päeval pidi purjetaja tegema stabiilset sõitu võistlejaterivi eesotsas, et kuldmedal kindlustada.

Mängu läksid viimased jõuvarud

Viimasel päeval kavas olnud kaks viimast sõitu pidid algama kell 14, kuid millegipärast tõsteti need ettepoole. „Aaro (võistkonnakaaslane – toim) helistas hommikul mulle hotelli, et hakka nüüd tulema,” kirjeldas Kruusmägi toimunut. Sarnaselt eelmise päevaga, kui puhus tugev tuul, võitis mõlemad sõidud nüüdne peakonkurent, Bermuda esindaja. Kuid Kruusmägi suutis siiski end kokku võttes lõpetada mõlemad sõidud teisena ning kuld oligi käes. „Täna läks algus ikka väga kehvasti. Esimeses märgis olin alles seitsmes-kaheksas, kuid võtsin ennast kokku ja suutsin ettepoole tulla,” rääkis nüüd juba kullaomanik, tõdedes, et andis seekord endast viimase.

„Täna jätsin kõik jõuvarud merele,” oli tema viimane kommentaar. Kuigi purjetaja ise arvas, et tegi ehk viimases sõidus valestardi, ei ohusta see enam võidetud medalit, kuna sel juhul arvatakse saadud viimase koha punktid halvima tulemusena maha.

Treener Argo Kruusmägi oli võidust telefoni teel kuuldes õnnelik. „Tubli poiss,” ütles treenerist isa.

Print Friendly, PDF & Email