Linnavalitsuse hoone renoveerimiseks tuleb uus riigihange

Kuressaare linnavalitsus otsustas anda rohelise tee uue riigihanke korraldamiseks, et leida renoveerija oma administratiivhoonele.

Algsete kavade kohaselt pidi Tallinna tänav 10 asuva linnavalitsuse vanema hoone – ajalooliselt tuntud Paadla koja nime all – renoveerimine algama juunis. Riigihanke ebaõnnestumise tõttu lükkus see aga edasi.

Kuressaare abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp ütles juunis, et kuna kõik ehituspakkumised ületasid linnavalitsuse finantsvõimalusi, siis lükati need tagasi.

Tema sõnul on linna eelarves renoveerimistöödeks ette nähtud 10 miljonit krooni, juunikuus tehtud ehituspakkumine aga ületas seda summat ligi 4,5 miljoni krooni võrra.

Paadla koja renoveerimise projekti kohaselt on kavas taastada hoone kunagine väljanägemine. Maja Tallinna tänava poolsesse külge tuleb postide peale toetuv rõdu, välja tuuakse praegu fassaadil krohvi all asuvad dolomiitdetailid.

Majas olev trepp lammutatakse ning selle asemele ehitatakse linnavalitsuse uue ja vana hoone liitekohale uus trepp. Kuna kavas on välja ehitada ka hoone katusealune kolmas korrus, siis saab linnavalitsus pärast remonti enda käsutusse mitmeid lisaruume.

Print Friendly, PDF & Email