Kuressaare saab Jaak Alliku pinksilaua

Kuressaare linn saab peagi enda käsutusse kultuuriministeeriumist pärineva lauatenniselaua, millel on mänginud ka endine kultuuriminister Jaak Allik.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõuniku Elgur Palta sõnul otsustati mängulaud Kuressaarele anda lihtsal põhjusel – ministeeriumis on ametnike hulk suurenenud ning ruumipuuduse tõttu pole spordivahendit mõtet nurka tolmu koguma jätta. Kuressaare abilinnapea Kalle Koov lisas, et laua saatus otsustati kahepoolse kirjavahetuse teel, milles linnavalitsus huvi avaldavaks pooleks oli.

Pinksilaud, mis muretseti Jaak Alliku sõnul ministeeriumisse 1996. aastal, oli omal ajal kultuuritöötajate poolt pidevas kasutuses. Elgur Palta sõnul räägitakse ministeeriumimajas, et Allik olla omal ajal kõva pinksimees olnud ning tema initsiatiivil õhutati ka kaastöötajaid aktiivselt mängima.

Allik tunnistas, et lõunapausidel sai maja allkorrusel asuvat pinksilauda kasutatud tõesti päris agaralt. „Laud osteti selleks, et töötajad vormis oleksid,“ lisas ta. Laua andmist Kuressaare linnale pooldab eksminister täielikult: „Kui endal pole vaja, mis ta siis ikka niisama nurgas seisab,“ lausus ta.

Kultuuriministeeriumi riigivarabüroo juhataja Andres Nõlve märkis, et laua üleandmiseks on kõik vajalikud paberid vormistatud ning oodatakse vaid, et Kuressaarest sellele järele tuldaks. Kalle Koovi kinnitusel rändab pinksilaud edasi Kuressaare spordihoonesse, kus on selle jaoks kõige õigem paik.

SA Kuressaare Spordibaasid juhataja Kalev Kütt polnud eilse seisuga uudisest veel midagi kuulnud. Samas lausus ta, et tegu oleks Kuressaare spordihoonele väga meeldiva uudisega, kuna vajadus uue laua järele on olemas. Praegu on majas olemas kaks pinksilauda, millest ühte kasutatakse väga aktiivselt. Küti sõnul neil tõsistest mänguhuvilistest puudust ei ole.

Print Friendly, PDF & Email