Ida saab 07.07. 07 7-aastaseks

Ida saab 07.07. 07 7-aastaseks

 

Pihtla küla Vana-Saariku talu peretütar Ida, ristinimega Ida Johanna Loel sündis 07.07. 2000 kell 7.55 õhtuse aja järgi.

Pere kolmas laps pidi ilmavalgust nägema 23. augusti paiku, kuid tüdruk ise otsustas seda ilmaelu kaema tulla väheke varem.

Ida oli sündides pisike kui nööp – 42 cm pikk ja kaalus 2 kilo ning 230 grammi. Lastehaiglas ütles doktor Reedik emale, et ärge te imestage, kui ta 3-aastaselt käima hakkab. Tegelikult oli Ida pere lastest nobedaim ning paterdas üle toapõranda juba nädal pärast esimest sünnipäeva.

Dr Reediku teise tähelepaneku, et „sellest üks Paldiski miss tuleb“ (Ida kodu oli esimesed poolteist aastat sõjaväelasest isa töö tõttu Paldiskis), kohta võib öelda, et eks homme 7-aastaseks saav Ida üks paras meepott ole.

Idal on kodus üks suur vend Sander (18), üks suur õde Marta-Miina (15), keda hüütakse Pipiks, ja üks väike õde Hilda Marie (2). Et ennast maksma panna, peab vahel kasutama igasugu vigureid.

Ema Rita sõnul on tüdruku „lemmikviguriks“ ahastavad krokodillipisarad ja seda päris esimestest elupäevadest alates. Ehkki pere parimaks lapsehoidjaks peetakse suurt venda Sandrit, ütleb Ida, et tema kõige suurem sõber kodus on Pipi.

Tegelikult on Ida julge ja krapsakas tüdruk. Ta on kaks aastat käinud laulukoolis Siller ning suurele linna kultuurimaja lavale minek pole tema jaoks mingi küsimus. Esimest korda oli Ida laval 4-aastaselt Pihtla Laululinnu võistlusel ning 5-aastaselt laulis ta Saaremaa suurel laulupeol.

„Pärast küll uuris, et „emme, mis see tähendab: Looja, hoia marjamaad?“, aga vapralt pidas pika peopäeva vastu. Päris omaette lugu on see, kuidas Ida eelmisel aastal tänu õnnelikule juhusele sattus ooperipäevadel lavale koos Odessa ooperiteatriga. Ilma ühegi proovita oli ta madame Butter-fly pojana kõikide lemmik – kohe nii, et meeslauljad kinkisid „väikesele staarile“ pärast etendust kõik oma lilled.

Sügisel läheb Ida Pihtla lasteaed-algkooli esimesse klassi. Tema meelest on tore, et saab minna oma armsasse lasteaiamajja, kuhu tee on juba tuttav. Tõenäoliselt on Pihtla kool üks tillemaid maakonnas, sest praeguse seisuga on seal terve kooli peale sügisel vaid kuus last.

Ida tahab aga lisaks laulmisele hakata käima ka tantsutrennis ning minna muusikakooli flööti õppima. Samuti on tal kindel soov saada kodutütreks. „Kui ma suureks saan, hakkan lasteaiakasvatajaks, nagu on tädi Mai,“ teab tüdruk, kellele tema lasteaia lemmikõpetaja Mai Pääsk on suureks eeskujuks. Ja elada tahaks Ida Ida-Virumaal, sest siis oleks tal päris omanimeline maa.

Print Friendly, PDF & Email