07.07.07 lõppev rattaretk kutsub saarlasi sõitma

Eile hommikul kell 11 algas Kuivastu sadamast rattaretk “Tahan sõita ohutult!” Finišisse Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaskodu juures tahetakse jõuda 07.07.07 kell 7 õhtul.

Eesti Posti, politsei, piirivalve, Eesti Autoklubi, Coca-Cola HBC Eesti ja Regio ühise rattaretke eesmärgiks on teadvustada rahvale, kuidas jalgrattaga ohutult liigelda.

Üks korraldajatest, Eesti Posti kvaliteedidirektor saarlanna Maire Lodi kutsub kõiki saarlasi retkelastega kohtuma ja kaasa sõitma ning loodab, et seitsmendast rattaretkest kujuneb kõikidele osalejatele meeldiv üritus.

“Meid on juba väga palju, ligikaudu 127 inimest,” ütles Maire Lodi eile Tornimäele jõudnult. “Kuivastust startis meiega koos Muhu vallavalitsuse esindus ja väinatammi otsas ühinesid Orissaare vallaametnikud, Orissaare alevikus ootasid juba Pöide valla esindajad,” kiitis Lodi inimeste aktiivsust.

Eesti Posti peadirektor, endine Saare maavanema kohusetäitja Hans Teiv oli õnnetu, et ei saa fantastilises ettevõtmises käetrauma tõttu ise osaleda, kuid lubas, et läheb täna hommikul rattureid tervitama.

Kogu kolmepäevase teekonna vältel läbitakse 305 kilomeetrit, külastatakse mitmeid postkontoreid, kust on võimalik saata rattaretke eritempliga kirju.
Tee peale jäävates külades ja alevites toimuvad üritused, kuhu oodatakse nii kohalikke jalgrattureid kui ka teisi liiklejaid. Parema nähtavuse tagamiseks jagatakse kohaletulnute ratastele ka helkureid.

Print Friendly, PDF & Email