Motomehed ja suusatajad võistlevad lennuväljal

Motomehed ja suusatajad võistlevad lennuväljal

 

Eeloleval laupäeval kell 11 algab Kuressaare lennuväljal Supermoto Grand Prix. Lisaks tulevad oma võimeid mõõtma ka Eesti tippsuusatajad, kes võistlevad rull-suuskadel.

Supermoto võistluse peakorraldaja, Saaremaalt pärit Ivar Kiili sõnul tõotab eesootav võistlus kujuneda suurejooneliseks, kuna tegu on huvitava alaga. Saar-laste jaoks peaks see olema eriti põnev, kuna selle mootorispordi liigi tõi Eestisse just Saaremaa mees Rein Õue ning esimene supermotovõistlus Eestis toimuski siinsamas Kuressaare lennuväljal aastal 1999.

Kiil selgitas, et USA-s ja Lõuna-Euroopas populaarne supermoto on kooslus ringraja- ja krossisõidust. „Ideaalis peaks 1500 m pikkune rada olema 70% asfaltkattega ja ülejäänud siis krossirada,” rääkis Kiil. Võistluse tarbeks ehitatakse Kuressaare lennuväljale spetsiaalne krossilõik. Mujal maailmas on Kiili sõnul supermoto sõitmine populaarne linnatänavail, kuhu lisatakse ka vastav lõik.

Rääkides sõiduvahenditest ja nende võimsusest ütles Kiil, et sõidetakse spetsiaalsete mootorratastega ja kasutatakse erilisi slick-kumme.
Võisteldakse erinevates klassides, võimsamate rataste mootor on 600 m3, noored sõidavad 85-kuupmeetrise mootoriga ratastel. Sinna vahele mahub aga veel teisigi võistlusklasse. Oma eraldiarvestus on ka ATV-del.

Kuressaares toimuv võistlus on ka Eesti, Skandinaavia ja Balti tiitlivõistluste etapp. Kokku oodatakse rajale 80–100 sõitja ringis. Kiili sõnul asub starti nii mõnigi mees, kel Saaremaaga oma side. Ühena neist nimetab ta Peeter Teemuskit, kes on aastaid Saaremaal töötanud ning praegu juba 56-aastasena jätkuvalt supermotot harrastab. Samuti tuleb sõitma Andre Kiil, Saaremaal sündinud poiss. Külalisi tuleb ka piiri tagant, näitena toob Kiil, et Soome esi kuuikust on kohal neli meest. Oluliseks teeb selle fakti, et soomlased kuuluvad maailma absoluutsesse tippu.

Lisaks pakuvad vaatajatele silmarõõmu ratastel trikke tegevad Soome show-mehed.

Et ainult mootorid ei põriseks, on Kuressaarde võistlema toodud ka eesti suusatajate paremik, kes võtavad omavahel mõõtu rullsuusatamises. Saaremaale saabuvad Jaak Mae, Antti Saarepuu, Kaspar Kokk, Priit Narusk, Piret Pormeister jt.

Print Friendly, PDF & Email