Malevlased asusid tööle

Malevlased asusid tööle

 

Esmaspäeval andis Kuressaare õpilasmalevas malevavande 130 noort.
Usin töö kestab kaks nädalat ning erinevaid töid pakutakse ligikaudu 25 töökohas. Maleva peakorraldajaks on Aare Martinson, kes on tegelenud maleva organiseerimisega juba neli aastat.

Malevasse soovijaid oli rohkem, kui oli võimalik vastu võtta, seega tuli mitmel noorel jääda järgmist aastat ootama. Alates 2003. aastast on suvel tööd soovivate noorte hulk jõudsalt kasvanud.

Esimesel aastal oli soovijaid ligikaudu 25, kuid tänaseks on malevlaste hulk jõudsalt 130 ringi kasvanud. Eelmistel aastatel oli vanusepiir 14.-st 17-nda eluaastani, kuid sel suvel võeti malevasse ka juba 13-aastasi.

Kui Merilin (14) tuli malevasse sõprade pärast, siis Laura (14) ja Piret (15), kes teevad suviti tööd juba kolmandat aastat, tulid lõpulaagri pärast.

Ülesandeid on mitmesuguseid, alates tänavapühkimisest ja lõpetades koristustöödega kalmistul. Kaks aknaküürijat, Laura (15) ja Kadri (13) arvasid, et akende pesu pole tore, kui aknad puhtaks ei taha minna.

Noored töötavad kümme päeva, neli tundi päevas ja töö kestab hommikul 9-st kuni kella üheni päeval. Pärast tööd saab iga väsinud malevlane kõhtu täita Saaremaa ühisgümnaasiumi sööklas, kus saavad kokku kõik malevlased, et päevamuljeid vahetada.
Oma abistava käe on malevale ulatanud linnavalitsus ja mitmed firmad, kes vajavad lisatöökäsi linna korrastamisel. Noorte abiga valmib ka Kuressaare linna uus tervisepark, mis asub Tuulte Roosis.

Teele Viil, Jakob Prii

Print Friendly, PDF & Email