Rannama tegi panuse valele kaardile

Rannama tegi panuse valele kaardile

 

Jalgratturite avaalal, Rho-dose antiikse akropoli ja antiikstaadioni ümbruses toimunud meeste kriteeriumisõidus, oli meie kullalootus Indrek Rannama küll terve distantsi juhtgrupis, kuid siiski pidi leppima neljanda kohaga. Põhjuseks valesti valitud lõputaktika.

Saarlased asusid starti ilmselgete medalilootustega. Viiemehelises meeskonnas tehti kõik panused Indrek Rannamale, teised olid valmis tema heaks töötama ja sõitu kontrollima.

 Esimestel ringidel koos püsinud grupp lagunes Rannama algatusel vähem kui 10-minutilise sõidu järel, kui eest läksid ära Guernsey, Bermuda, Mani saare esindajad ning meie Indrek Rannama. Sama seltskond otsustas ka medalite saatuse.

Pooletunnise sõidu järel oli juhtgrupi edu peagrupi ees juba ligemale 40 sekundit. Peagrupis sõitvad saarlased kontrollisid täielikult olukorda, katkestades juba eos kõikvõimalikud äraminekukatsed. Treener Riho Räime sõnul tegi meeskond head tööd. „Kui lõpus ka kaks meest minema lasti, ei olnud nad enam juhtgrupile ohtlikud. Seni tegid poisid suurepärast tööd,” kiitis Räim meeskonda.

Nagu arvata võis otsustati medalisaatus viimasel ringil ning finišisirgel. Viimasele ringile läks Rannama veel teise grupi keskel, kuid finišijoonel sai võidukalt käed taeva poole tõsta Guernsey mees Tobyn Horton, kes napilt alistas Bermuda Geri Hewetti. Kolmanda koha sai sentimeetrite mängus Mani saare esindaja Graeme Hatcher ning meie Indrek Rannama finišeeris neljandana.

Rannama enda sõnul tegi ta otsuse 600–700 m enne lõppu. „Vaatasin, et mehed jäid seal üksteisele otsa vahtima. Võtsin eesolnud kurvi natuke kiiremini ja sain ka edumaa, kuid sellest ei piisanud,” rääkis talle ebasobival rajal sõitnud Rannama. Viimasest tõusust tulles oli Rannama veel oma sõnul tahtejõu abil medalis kinni, kuid Mani saare mees suutis ratta kiiremini üle lõpujoone lükata.

„Tegin otsuse, pannes kõik kulla peale. Täna see ennast ei õigustanud,” selgitas pettunud Rannama, kinnitades, et ükskõik mis teist värvi medali peale välja minnes, oleks ta selle ka arvatavasti saanud.

Treener Riho Räim ütles, et otsuse tegi küll Indrek, kuid tema oleks jätnud ponnistused lõpusirgele.

Rannama sõnul ei ole ta grupisõidus medalilootusi veel matnud, kuid kriteerium oli tema parim šanss.

Teiste saarlaste kohad: 8. Ivari Rannama, 12. Jaanus Müür ja Rigo Räim,
15. Riko Räim.

Print Friendly, PDF & Email