Laurentiuse kogudus sai uue maja

Laurentiuse kogudus sai uue maja

 

Laupäeval õnnistas Eesti luterliku kiriku peapiiskop Andres Põder Kuressaares Kauba tn 5 hoovimaja ruumid.

Tegemist on EELK Kuressaare Laurentiuse kiriku uue kogudusemajaga, kus muuhulgas asub ka esimene linna ema-lapse tuba ning suure tõenäosusega hakkavad 150 inimest mahutavas saalis 2008. aastal kiriku suure remondi ajal toimuma ka kõik teenistused ja talitused.

Pool aastat kestnud remondi käigus ehitati ümber endised restaureerimisvalitsuse töökojad ja tehti korda kesklinna suurim siseõu.
Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan märkis, et kogudusemaja ehitus läks maksma 3,3 miljonit krooni. „Sellest kaks miljonit krooni võtsime laenu,” sõnas ta. Toplaane sõnul kavatseb kogudus endised pastoraadiruumid, mis asuvad Kauba tänava äärses majas, välja rentida ning rendisummast maksta tagasi ka pangalaenu.

Kolmel korrusel asuvates ruumides on olemas saal, ruumid kantselei, pühapäevakooli, noortetöö, hoolekandetöö, arhiivi jm tarbeks. Samuti on kohe sissekäigu juures ema-lapse tuba, mis on esimene ja praegu ainus Kuressaares. „Seda saavad kasutada kõik, kel vajadus,” ütles Toplaan, kelle sõnul on ema-lapse tuba kirjas ka Kuressaare linna koalitsioonileppes ning seega võib öelda, et kogudus jõudis linnajuhtide tegemistest ette.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ja abilinnapea Argo Kirss tõid muide kogudusele uue maja avamise puhul kingituseks mähkimislaua – seda just mõeldes ema-lapse toale.

Toplaan toonitas ka, et nende kogudusemaja saal on avatud kasutamiseks kõikidele organisatsioonidele ja kodanikeühendustele. „Saali kasutamine tuleb kokku leppida koguduse sekretäriga,” ütles ta.

Peapiiskop Andres Põder tänas ka tublimaid tegijaid. Tänukirja said pikaaegne koguduse juhatuse esimees Kaalep Koppel, juhatuse liige Aarne Mustis, kauaaegne diakooniatöö tegija, praegu koguduse arhiivi korras hoidev Aino Jakobsoo ning koguduse laste- ja noortetöö hing Tiina Ool. Õnnitlusi ja tervitusi suure sündmuse puhul tõid kogudusele sõprus- ja vennaskogudused Rootsist, Soomest ning Kuressaarest.

EELK Kuressaare Laurentiuse kogudus on Lääne-Eestis suuruselt teine ning saarte suurim kogudus.

Print Friendly, PDF & Email