Torgu hakkab umbusaldama koolidirektorit (5)

Sel nädalal tegi Torgu vallavolikogu vallavalitsusele ettepaneku avaldada umbusaldust Torgu kooli direktorile Anne Rannale.

Vallavolikogu esimees Mihkel Undrest ütles Oma Saarele kommentaariks, et Torgu kooli direktor on koolis tegutsenud oma äranägemise järgi. Volikogu meelest pole direktor oma tegevust vallavalitsusega kooskõlastanud. „Torgu kooli direktor on ületanud oma volitusi ja jaotanud meie valla kooli vara seaduse vastaselt,” lisas Undrest.

Anne Rand omakorda kinnitas, et tegelikult oli vallavalitsus teadlik sellest, et Salme kool võtab neile vajaliku Torgu kooli vara endale.

Sellest oli 23. märtsil juttu ka vallavanema kabinetis. Kuna vallavalitsus ei koostanud kuni kooli sulgemiseni varade üleandmise tarbeks ühtegi akti, tegi seda kool. ”Salme koolile läinud vahenditest on koostatud nimekiri, millel on mõlema kooli, nii Torgu kui ka Salme, esindajate allkirjad,” mainis Rand.

Salme kooli direktor Marika Pütsep ütles, et varade jaotamisel lähtuti vallavanemate varasemast suulisest kokkuleppest.

„Tegime juunis nimekirja õppevahenditest, mis oli Torgu kool saanud riigilt, mitte soetanud valla rahade eest,” selgitas ta. ”Paljud Torgu lapsed tulevad ju sügisel Salme kooli, meil jääks õppevahenditest puudu ja nii me otsustasimegi, et saame puuduvad õpikud ja muud vahendid Torgu koolist,” rääkis Salme kooli direktor. „Varemgi oleme niimoodi õppevahendeid üksteisele laenanud,” lisas ta.

Torgu vallavanema Laine Pärna kinnitusel palus ta Torgu kooli direktoril koostada kooli varast nimekiri. „Tegelikult rääkisime me esialgu vaid raamatutest, õpikutest, et kas anda need õpilastele kaasa või anda Salme koolile. Arutasime ka, kui palju oleks vaja uusi õpikuid tellida,” rääkis vallavanem. Palutud nimekirja ei ole kooli direktor vallavalitsusele seni esitanud.

Koolivara on vallavara

„Koolivara on vallavara. Siin ei loe, kas vara on soetatud valla- või riigieelarvest eraldatud raha eest või hoopiski annetuste eest,” kommenteeris Pärn Marika Pütsepa ütlust varade jagamise kohta.

Vallavara kasutamiseks on olemas volikogu kinnitatud kord. „Sellest korrast mina mööda ei lähe,” kinnitas Pärn. „Kõik tuleb teha ametlikult ja juriidiliselt korrektselt. Ja koolidirektor ei saa otsustada, mida ja kellele ära anda.”
Laine Pärna sõnul ei ole vallavalitsus varade inventeerimise ja jagamisega sihilikult kiirustanud, vaid otsustati ära oodata kooliaasta lõpp.

„Pealegi ei ole ju vallas vaid kool ja koolilapsed, meil on ka pensionärid, kellel on oma ürituste korraldamisel samamoodi näiteks helitehnikat vaja kasutada. Milleks siis vallast kõik ära anda,” selgitas vallavanem. Kooli vallapoolne inventeerimine toimus 18. juunil.

Salme vallavanem Kalmer Poopuu ütles, et tema oli andnud Salme kooli direktorile suulise korralduse. ”Rääkisin Torgu vallavanemaga ja leidsime, et jätame koolivarade küsimuse koolidirektorite lahendada, sest kes ikka koolidirektorist paremini teab, mis vahendeid kool vajab,” lisas ta.

Laine Pärn kinnitas, et Salme vallavanemaga oli tõesti juttu sellest, kui palju lapsi on Torgust Salmele kooli minemas, ja eelkõige just selles kontekstis, milliseid õppevahendeid saaks Torgu vald Salme koolile anda.

Print Friendly, PDF & Email