Preedik Heinmaa laulis Keila-Joal koos Tõnis Mägiga

17. juunil toimunud Keila-Joa kontserdil „Meestelaulud Jõesaarel” esinesid Tõnis Mägi ja Eesti Meestelaulu Seltsi noorte solistide konkursi Poistelaul 2007 laureaadid. Viimaste seas astus lavale ka Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira laulja Preedik Heinmaa (juhendaja Laine Lehto).

Kava koosnes eesti heliloojate loomingust, kontsertorkester oli Pärnu Linnaorkester, dirigent Erki Pehk.

Sama kava on plaanis publiku ette tuua veel 20. augustil Tallinnas Raekoja platsil ning 21. augustil Võrus Kandle aias.

Rippsildade kontsert Keila-Joal on klassikalise suunitlusega vabaõhukontsert, traditsiooniga aastast 2000 ning kõigile kuulajaile tasuta. Korraldajaks ja peamiseks finantseerijaks on Keila vallavalitsus, idee algataja ja projektijuht Peep Raun.

Kuulamiseks on läbi aastate pakutud populaarseid klassikateoseid, ooperi- ja operetimeloodiaid, heliteoseid levimuusika varasalvest ning ka pisut rahvalikke laule. Järk-järgult populaarsust kogunud ja paikkonna rahvarohkeimaks kultuurisündmuseks kujunenud ürituse külastajate arv on mõnel aastal ulatunud paari tuhandeni.

Eelnevatel suvedel on esinenud tuntud eesti solistid ja ansamblid: Hanna-Liina Võsa, Jassi Zahharov, Katrin Karisma, Tõnu Kilgas, Sirje ja Väino Puura, Heli Lääts, Liisi Koikson, Uno Loop, Ivo Linna, Voldemar Kuslap, Kate, Karl Madis, Siiri Sisask, Mariliina Vilimaa, Vello Orumets, Boris Lehtlaan, Erich Krieger, Helin-Mari Arder, kreeka muusika ansambel Zorbas, Kuninglik Kvintett jpt. Kontsertorkester on traditsiooniliselt olnud Pärnu Linnaorkester, dirigendiks Peeter Saul või Erki Pehk.

Laine Lehto

Print Friendly, PDF & Email