Piirivalve kutsub piiri valvama

Piirivalve kutsub piiri valvama

 

Kolmapäeval olid Kuressaare piirivalvekordoni uksed avatud huvilistele. Piirivalveamet ja sisekaitseakadeemia piirivalvekolledž tutvustasid piirivalvuri elukutset, töövahendeid ja õppimisvõimalusi Murastes asuvas piirivalvekolledžis.

Avatud uste päevaga loodeti äratada huvi piirivalve töö vastu noortes, kes hakkavad elukutset valima. Kahjuks oli tulevasi piirivalvureid kohale tulnud oodatust vähem.

Vanemleitnant Tarvo Vaheri sõnul omandatakse piirivalvuri amet ühe aastaga. Hiljem on võimalik omandada ka erialane kõrgharidus. Noored, kes tõsiselt tahavad minna õppima piirivalveametnikeks, võetakse suvel juba Kuressaare kordoni teenistusse palgale.

Piirivalveametnike töö tutvustamiseks tegi huvilistele majas ringkäigu Kuressaare merevalvekeskuse ülem nooremleitnant Heikki Hallist. Kõik said oma silmaga näha Kuressaare merevalvekeskust, kuhu voolab kokku kogu läänepiirkonna info.

Lisaks tutvustati piirivalve käsutuses olevaid töövahendeid ja relvi.
„Tänase päevani ei ole olnud juhust, et piirivalve oleks pidanud relvaga inimese pihta laskma, hoiatuslaske õhku on kasutatud küll,” rääkis huvilistele leitnant Raul Lepikmäe. Oma oskusi sai näidata ka piirivalve narkokoer, leides kiirelt üles palli, mille koerajuht ära oli peitnud.

Print Friendly, PDF & Email