Uus Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides on saarlane

Möödunud reedel kinnitas president Toomas Hendrik Ilves Eesti suursaadikuks Ameerika Ühendriikides ametisse Saaremaalt pärit diplomaadi Väino Reinarti.

„Kuigi minu lähimineviku töised tegemised on mind Saaremaast eemal hoidnud, olen kodusaare tegemisi jälginud Oma Saare ja Meie Maa internetilehekülgede vahendusel,“ arvab Reinart end saarel toimuvaga kursis olevat, kuid lisab, et kindlasti ei asenda kirjasõna seda kodutunnet, mis saarlasi vaid Saaremaal ees ootab.

Oma uue tööposti suhtes on seni Eesti Vabariigi alaline esindaja Euroopa Liidu juures suursaadik Väino Reinart positiivselt meelestatud. Tema hinnangul on Eesti ja Ameerika Ühendriikide suhted lähedased. Reinarti sõnul on selle kinnituseks neil päevil toimuv Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese külaskäik Valgesse Majja ja kohtumine president Bushiga. „Võime kõhkluseta öelda, et tänaseks on Ameerika Ühendriikidest saanud loomulik partner ka Eestile mitmetes olulistes küsimustes,“ ütles Reinart.

Suursaadik tunneb heameelt, et positiivsed arengud toimuvad viisavabaduse suunas. „Ameerika Ühendriikide administratsioon on tunnistanud olukorra problemaatilisust ja astunud viisavabaduse saavutamiseks vajalikke samme, loodetavasti saavad meie kodanikud juba lähiaastatel reisida Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt,“ rääkis Reinart.

Print Friendly, PDF & Email