Riik müüb Kuressaares kortereid

Siseministeerium korraldab korterite müügi teise enampakkumise vooru pärast esimese vooru nurjumist.

Enampakkumisele läksid Kuressaares Vallimaa ja Juhan Smuuli tänaval asuvad korterid, mille alghinnaks enampakkumise esimeses voorus oli siseministeerium määranud vastavalt 890 000 ja 790 000 krooni.

Esimeses voorus ei tulnud ühtegi pakkumist. Saaremaa päästeosakonna vanemspetsialist ja enampakkumise kontaktisik Ivan Ivanov peab esimese vooru nurjumise põhjuseks krõbedat alghinda.

Teise vooru tähtajaks on siseministeerium määranud käesoleva aasta 5. juuli. Vallimaa 21–8 korteri alghinnaks on pandud 690 000 krooni ja Juhan Smuuli 5–40 korteri eest tahetakse saada vähemalt 590 000 krooni.

Siseministeeriumi varahaldusnõuniku kohusetäitja Kristen Dorbaki sõnul lähevad müüki objektid, mille müük oli planeeritud aastasse 2007 ja mis ei ole teenistuslikult enam vajalikud.

„Eesmärgiks on müüa siseministeeriumile kuuluvat vara 200 miljoni krooni eest, millest 66%, s.o 132 mln krooni, saab siseministeerium oma eelarvesse investeeringuteks. Objektide nimekiri täpsustub vastavalt vara võõrandamise müügist laekunud rahale,” ütles Dorbak.

Print Friendly, PDF & Email