Laulud nüüd lähevad…

Seda Mihkel Lüdigi nüüd juba traditsiooniliseks laulupidude avalauluks kujunenud laulu laulame me taas juba aastakümneid! Nii ka paari päeva pärast X koolinoorte laulupeol Tallinnas suure laulukaare all! Neid, kes siit meie kodusaartelt end Tallinna esinema laulsid, on kohe üsna palju!

See õppeaasta möödus vahel tüdinult, aga enamasti rõõmsalt laulupeo laulude õppimise tähe all, sest kõik lauljad ju teadsid, et mitte igaüks ei pääse laulupeole. Soovijaid üle Eesti on tunduvalt rohkem, kui laulukaare alla võetakse! Paljud koorid korraldasid laululaagreid ning tehti ka arvukalt lisaproove. Ja ikka selleks, et laulud paremini selgeks saaksid ja end kategooriasse laulmine õnnestuks.

Nüüd ongi õige aeg teadustada kogu Saare maakonna rahvale, kes olid need tublid koorid ja nende dirigendid, kes juba 1. juulil laulupeo rongkäigus marsivad.

Mudilaskoorid: Leisi keskkooli kaks koori (Tiina Oks), Kahtla põhikool (Anita Kangur), Kuressaare gümnaasiumi Ave-sol-bemoll (Veikko Lehto), laulukool Siller (Silja Tammeleht, Siiri Tammeleht-Koel), Saaremaa ühisgümnaasiumi JO-LE-MI (Riina Oeselg, Mari Ausmees), Salme põhikool (Silja Tammeleht), Valjala põhikool (Helen Aasmaa).

Lastekoorid: KG Vocaliisa (Helle Rand, Mai Rand), Kärla põhikool (Maarika Aarnis), laulukool Siller (S. Tammeleht, S. Tammeleht-Koel), Leisi keskkool (T. Oks), Muhu põhikool (Leena Peegel), Orissaare gümnaasiumi Sirtsud (Anne Kann, Kairit Levit), SÜG-i Kressendo (M. Ausmees, R. Oeselg), Salme põhikool (S. Tammeleht).

Poistekoorid: Saaremaa Poistekoor (Laine Lehto, Veikko Lehto), SÜG-i Kratid (M. Ausmees, R. Oeselg), Valjala põhikool (H. Aasmaa).
Segakoorid: KG Ave (H. Rand, M. Rand), Leisi keskkool (T. Oks), SÜG-i Kreedo (M. Ausmees, R. Oeselg).

Meie ainuke neidude koor Orissaare gümnaasiumist (A. Kann, K. Levit).
Lõpetan oma loo sõnadega, millega lõpeb ka selleaastane laulu- ja tant-supidu Ilmapuu: „… laulu sees me virgume kõrgemaks kui ise, suureks ennast laulame, suureks olemise.” (Heiki Vilep / Indrek Kalda)

Mari Ausmees,
Saaremaa koolikooride esindaja Eesti Kooriühingu koolikooride sektsioonis, SÜG-i kooride dirigent

Print Friendly, PDF & Email