Saare maavalitsus leidis lauljatele ja tantsijatele turvajad

Kui veel nädal tagasi oli selgusetu, kuidas eelseisva noorte laulu- ja tantsupeo ajal on tagatud laste turvamise küsimus, siis tänaseks on Saare maavalitsus leidnud peoliste julgeoleku tagamiseks kuus vabatahtlikku, nii et lapsevanemad muretsema ei peaks.

„Laste turvamisega seotud probleemid tulid meile viimase hetke suure üllatusena,“ rääkis Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters. Tema sõnul on varasematel aastatel laulu- ja tantsupoelisi turvanud politsei ja abiks on olnud ka kaitseliitlasi.

„Seekord anti aga politseist mõista, et maakonnast pealinna sõitnud peoliste turvamine pole politsei tööülesanne,“ selgitas Peeters kujunenud olukorda. „Me saame aru, et see tõepoolest ei kuulu kohalike politseinike kompetentsi, kuid probleem ise kerkis ootamatult ja samas polnud kohe ka olemas alternatiivi.“

Raivo Peetersi sõnul on siin ilmselt tegemist sellega, et kas peo vahetud korraldajad või keegi muu on ettevalmistuste ajal midagi kahe silma vahele jätnud. „Kõigile maavalitsustele tuli see igatahes suure ootamatusena, et just nemad peavad Tallinna majutuskohtades lahendama ka oma maakonna laste julgeolekuküsimused,“ märkis ta. „Veel nädal tagasi, kui asendasin maavanemat ühel nõupidamisel, oli mitu maavanemat väga resoluutselt häälestatud – nad lubasid oma lapsi Tallinna peole mitte saata.“

Saare maavalitsus on tänaseks leidnud kuus vabatahtlikku, kes meie maakonna laste majutuskohti pealinnas ööpäevaringselt turvavad. „Mehed on olemas, nende seas on endisi abipolitseinikke ja politseinikke ning teisi abivalmis inimesi. Seega lapsevanemad laste turvalisuse pärast muretsema ei peaks,“ ütles Peeters.

Ta lisas aga, et praegu on veel lahendamata majutuskohtade turvamise rahastamise küsimus – koos meditsiiniteenusega, mis samuti tuleb tagada, läheb see ainuüksi Saaremaa laste jaoks maksma umbes 30 000 krooni.

Raivo Peeters märkis, et tõenäoliselt lahendatakse turvateenuse rahastamise küsimus maavanemate tasandil ja kusagilt vajaminevad rahasummad ilmtingimata ka leitakse. „Olen kuulnud, et raha leitakse ehk valitsuse reservfondist, kuid mis palju olulisem – nüüd läheb see kõik kindlasti rohkem maksma,“ kinnitas ta ja selgitas: „Reeglina on ju koolidel õppeaasta jooksul olemas lepingud turvafirmadega. Neid oleks laulupeo ajaks tulnud lihtsalt pikendada. Nüüd oleme aga olukorras, kus iga maakond peab oma turvamehed pealinna toimetama, maksma kinni nende ülalpidamise ja tasuma neile veel ka tehtud töö eest.“

Noorte laulu- ja tantsupeol osaleb maakonnast 904-liikmeline delegatsioon. Laste majutuskohad asuvad Tallinna 32. keskkoolis ning Kristiine ja Lilleküla gümnaasiumis.

Print Friendly, PDF & Email