Rhodos ootab Saarte mänge

Homme asuvad Saaremaa sportlased teele Rhodosele, kus toimuvad tänavused ülemaailmsed Saarte mängud. 25 saare 3000 sportlast ootav väikesaar on suurejoonelise ürituse võõrustamiseks peaaegu et valmis.

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni peakomitee liige Anu Vares andis Rhodoselt teada, et praegu käib veel mõnes võistluspaigas kibekiire töö. „Kreeklased ise kinnitavad, et võistluste avamise ajaks on võistluspaigad korras,” rääkis ta. Samuti lubatakse, et laabuma hakkavad ka transpordiga seotud küsimused.

Varese sõnul on see, et mängud toimuma hakkavad, eriti hästi näha just Rhodose saare samanimelises linnas, kus võib silmata palju mängude plakateid ja atribuutikat. Ilmaolusid kommenteerides ütles Vares, et ilm on väga palav. „Täna (eile – R. V.) hommikul kell 10 oli 35 kraadi sooja. Puhub küll tuul, mis natukene leevendab seda kuumust ja niiskust,” kirjeldas peakomitee liige sportlasi ees ootavaid tingimusi.

Saaremaa sportlastest teeb sissejuhatuse jalgpallimeeskond, kes peab esimese kohtumise juba enne mängude avamist Rhodose vastu.
Saaremaa delegatsioon saadetakse pidulikult teele 28. juunil kell 11.30 Kuressaare linnastaadionilt. Saarte mängude avatseremoonia toimub 30. juunil Rhodose antiikstaadionil.

Print Friendly, PDF & Email