Linnavalitsus tänas ilu ja korra eest (1)

Linnavalitsus tänas ilu ja korra eest

 

Kuressaare linnavalitsus andis eile üle rahalised preemiad linna paremini heakorrastatud aedade omanikele ja linna parimale heakorratöötajale. Taoline heakorrakonkurss toimus linnas juba 29. korda.

Linna parima heakorratöötaja aunimetuse pälvis SÜG-i aednik-majahoidja Hugo Õun, keda premeeriti 6000 krooniga. Sama suured summad määrati ka „Kauni kodu“ auhinna võitnud eraaedade omanikele: perekond Auväärtile (Loojangu 3), perekond Truumehele (Mere 19), perekond Lepale (Luha 10), perekond Paltserile (Hariduse 11) ja perekond Eerikule (Aia 7).

Lisaks rahalisele preemiale said kõik kaunid kodud Saaremaa kinnisvarafirmade paigaldatud 6-meetrise lipumasti koos sini-mustvalge vimpliga ning majale kinnitatava tunnusplaadi. Tunnusplaatide süsteemi alusel sai väärtuslikema neist perekond Truumees, kelle 20 aastat silma paistnud aed pälvis nn kuldmärgi.

Parimaks kortermajaks tunnistati elamu aadressil Tallinna 29A. Parima firma aunimetuse sai Veeteede Ameti Saaremaa navigatsioonimärgistuse talitus. Lisaks pälvisid äramärkimist Eurohouse Developement (Lossi 16), SA Kuressaare Gümnaasium (Nooruse 1), Kuressaare Soojus AS (Kalevi 1A), Kuressaare Staadion OÜ (Staadioni 2) ning Holostovi Kinnisvara Haldus AS (Uus-Roomassaare 5).

Aed on silmale rõõmuks

Ühe kauni kodu omanik Anneli Auväärt ütles, et eelkõige on aed ikkagi endale silmarõõmuks. „Kuid siiski on tore, et ka teised seda ilu märkavad,” lisas Auväärt. Tema sõnul on aia korrashoidmine aeganõudev protsess, mille heaks aga ajast kahju ei ole.

Samas ei osanud ta öelda, palju tema mere poole avanevas õiterohkes aias lillesorte võib olla. Pigem pidas ta oluliseks, et aeda toodaks loodust, mitte ei oleks lihtsalt tühi lage plats.

Auväärtide aias torkas silma ka vastpaigaldatud mastis lehviv Muhu lipp. Perenaine selgitas, et kuna abikaasa on muhulane ja tema ise rahvuslike mustrite huviline, siis oli tehtud selline valik. Samas kinnitas ta, et kindlasti leiab aeg-ajalt mastis koha ka kingitud vimpel.

Sibulat ja tilli on ka vaja

Teise kauni kodu omanikud Aino ja Karli Truumees kinnitasid samuti, et aiapidamine on aeganõudev ettevõtmine, kuid tegelikult on ikka ilus ja uhke vaadata, kuidas alati midagi õitseb või õilmitseb. Truumeeste kaunile aiale panid aluse juba peremehe vanemad, seetõttu teeniti ka järjepidevuse eest väärtuslik tunnusplaat.

Selles aias võib lisaks ilutaimedele leida ka ohtralt marjapõõsaid ja viljapuid. „Kui ma siin aias vahetevahel kraabin, siis ju kena, kui ikka sibula- või tillivars ka omast käest olemas on, meil selline vanamoodne aed jah, kuid mõtteid tuleb ikka ja alati juurde,” selgitas perenaine Aino Truumees.

Preemiaid määranud komisjoni kuulunud Leo Filippov ütles, et aia juures ongi oluline liigirohkus, taimede sobivus meie kliimasse ning kindlasti läheb aednikel vaja nuppu, et aias kogu aeg midagi õitseks ja kodu kaunistaks.

Print Friendly, PDF & Email