Linnavalitsus plaanib ennistada Paadla koja

Linnavalitsus plaanib ennistada Paadla koja

 

Eilsel istungil andis linnavalitsus ehitusloa Tallinna tänav 10 asuva hoone, kunagise Paadla koja restaureerimiseks ja selle korrastamiseks linnavalitsuse vajaduste tarvis.

Linnavalitsuse vastavast seletuskirjast võib lugeda, et kogu projekti eesmärgiks on restaureerida kunagise Paadla koja fassaad ja korrastada hoone planeering linnavalitsuse vajaduste tarvis. Samuti on kavas uuendada hoone peatrepp.

Renoveerimise käigus on plaanis taastada ajalooliste fotode ja analoogide alusel hoone kunagine väljanägemine – peafassaadi rõdu, aknad, välisuks ja rõdu-uks. Renoveeritud hoone esimese ja teise korruse esinduslikesse ruumidesse on kavandatud klassitsistlikule hoonele iseloomulikud elemendid: kõrged laed, tahveluksed, kiviastmed ning krohviga kaetud värvitud seinad.

Linnavalitsuse ametnikele ettenähtud kabinetid ja abiruumid on projekti järgi lahendatud vastavavalt kaasaja nõuetele.

Kuressaare abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp ütles, et praegu on veel vara rääkida sellest, millal täpselt renoveerimistööd algavad. „Tänasel (eilsel – toim) istungil lükkas linnavalitsus kolm ehituspakkumist tagasi, kuna kõik need ületasid meie võimalusi,“ rääkis abilinnapea. Tema sõnul on linn arvestanud, et hoone renoveerimiseks ja ennistamiseks kulub umbes 10 miljonit krooni.

Praegu linnavalitsuse käsutuses olev Tallinna tänav 10 hoone on ehitatud XIX sajandi esimesel poolel ja kuulus Buxhoevedenite perekonnale. Hoone viimane omanik oli Mathilda von Buxhoeveden (1840–1931), kelle surma järel jäi maja millegipärast pärijatele kinnistamata, kuni see 1940. aasta lõpuks riigistati.

Nõukogude ajal asus hoones pioneeridemaja. Taasiseseisvunud Eesti algaastail tegutses majas Kuressaare noorte huvikeskus, mis sealt 2002. aasta kevadel lõplikult välja kolis. Sellest ajast on Tallinna tänav 10 maja täielikult Kuressaare linnavalitsuse käsutuses.

Print Friendly, PDF & Email