Oma Saare leheabi tegi tiiru Ida-Saaremaal ja Muhus

Oma Saare leheabi tegi tiiru Ida-Saaremaal ja Muhus

 

Eelmisel teisipäeval liikus Saare- ja Muhumaal ringi ajalehe Oma Saar Leheabi. Ringsõidu eesmärgiks oli kuulata inimeste muresid ja rõõme ning saada hinnanguid lehele.

Soovi korral võisid huvilised vormistada lehe tellimuse eriti soodsa hinnaga. Kes aga juba olid Oma Saare tellijad, said tellimust soodsalt pikendada. Kõikidele tellijatele olid kaasas kingitused.

Kirja pandi ka inimeste väljapakutud aasta põllumehe kandidaadid.

Esimene peatus oli Valjala valla keskus, kus huvilisi oli kogunenud küll veidi vähevõitu, kuid hinnanguid ja arvamusi kuulsime üsna erinevaid. Mõni kiitis head ettevõtmist ja meie lehte. Mõni lisas tunnustussõnadele, et telliks ise ka, aga raha pole. Kiidusõnu jagus ka Jööri külas elavale Kadi raadio uudistetoimetajale Martin Maele. „Üks „Oma Saar“ on poes,“ kostus sosinaid, kui reporter endale kauplusest karastusjooki käis ostmas.

Muresid poesolijad kurtma ei hakanud, väites, et selleks läheb liiga palju aega. Küll aga kostis sahinaid, et Valjalga oleks vaja sularahaautomaati.

Teine peatus oli Tornimäel, kus meid juba oodati. Huvilisi jagus, Leheabi rahval tööd samuti: kes jagas lehti, kes vormistas tellimusi, kes tutvustas Sõbraklubi kaarti ja pani kirja Kadi „Soovisaatelt“ soovitud soovilood. Uudistamas olid ka kohapeal ehitustöid tegevad Pärnu poisid, kes väitsid, et nemad raha eest ei tööta, sest raha ei ole elus kõige tähtsam. Nemad töötavad selleks, et saada vabu päevi.

Tornimäe inimesed soovitasid aktiivselt ka aasta põllumehe kandidaate.

Kolmas peatus oli Muhu, ja leidus sealgi neid, kes lehe vastu huvi tundsid. Tuli ka üks ettepanek muuta osa lehest mustvalgeks, et oleks kergem lugeda.

Neljas peatus Orissaare, kus tööd ja tegemist jagus taas meile kõigile. Lehed lendlesid ja inimesed said võimaluse ajaleherahvale oma muresid kurta ja rõõme jagada. Kiideti valda ja vallavalitsust, ning avaldati lootust, et ehk kaob internaatkool Orissaarest ükskord ometi ära. Teine suur ettepanek oli, et Saaremaal peaks olema vaid kaks valda – Kuressaare ja Orissaare –, siis saaks rahva raha kokku hoida.

Viimane, viies peatus oli Leisi, kus kas siis pealelõunase aja või siis teisipäevase päeva tõttu oli uudistajaid kohal vähe, kuid kes juba kohale tulnud, see ka lehe tellis. Leisist saime ka väga palju positiivset tagasisidet oma tegemistele.

Tuleb tõdeda, et saime selgeks sellegi, et järgmisel taolisel retkel tuleks varuda rohkem aega inimestega jutu puhumiseks ja ilmaasjade arutamiseks.

Loodame, et Leheabi ringsõidu tulemusena saab saarlaste päevaleht edaspidi veelgi parem. Kindlasti ei jää meie esimene külaskäik lugejate kodukanti mitte viimaseks, sest tulevikuplaanides on kavas külastada ka teisi valdu.

Oma Saare Leheabi reisil osalesid peatoimetaja Tiina Luks, reporter Evely Aavik, toimetaja Ivika Laanet, Kadi raadio muusikatoimetaja Annika Väälma, müügijuht Gunnar Siiner ja hea inimene Arvet Kallas.

Evely Aavik, Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email