Head sõbrad Saaremaal,

ma kirjutan ajal, mil on kuu hetkeni, mil kohtame teie sportlasi Rhodosel, rahvusvahelistel Saarte mängudel. Korraldajad on teinud suurt tööd mängude ettevalmistamiseks. Sportlased on peaaegu valmis võistlema 14 spordialal. Ning me kõik oleme õhinas, oodates mänge.

Saarte mängud on palju arenenud alates 1985. aastast, mil nad algasid, ning ajast, mil ma kohtasin esimesi teie sportlasi. See oli aastal 1991 Ahvenamaal. Nüüdseks oleme oma rohkem kui 3000 sportlasega isegi suuremad kui taliolümpiamängud. See kõik koondab sportlasi väikesaartelt, annab võimaluse tajuda spordi osa saarte elus ning saada osa võimalusest osaleda „rahvusvahelisel” võistlusel. Väikesaared on ju alatihti jäetud suuremate naabrite poolt tähelepanuta. Saarte mängudel saame me tunnustatud kui oma saare esindajad.
Rhodos 2007 kujuneb võimsaks kogemuseks meile kõigile. Võime olla kindlad soojas vastuvõtus sellel soojal saarel, kus spordil on pikk ajalugu. Selle elavaks näiteks on mängude ava-tseremoonia, mis toimub antiiksel staadionil, kus juba 2000 aastat tagasi peeti sportlikke võistlusi.
Saaremaal on meie südametes olemas eriline koht, seda enam et me kohtume mängudel, mis samas on ka kokkusaamise koht sõpradele. Ma ootan huviga saarlasi, et tervitada neid Rhodosel ja elada kaasa nende võistlemisele.
Kui keegi ei saa tulla kohapeale mänge vaatama, siis on alati võimalus elada mängudele kaasa ajalehe või interneti kaudu. Vaadata tulemusi reaalajas ning tajuda, kui tasavägised on võistlused.

Parimate soovidega,
Brian Partington,
Rahvusvahelise Saarte Mängude
Assotatsiooni peakomitee esimees

Print Friendly, PDF & Email