Kruiisituristid ei ole huvitatud „Mustjala pulmast“ (5)

Eelmisel aastal suure hooga käima läinud folkloorietendust „Mustjala pulm“ on tabanud tagasilöök, kuna tänavu ei ole kruiisituriste teenindavad firmad etendust soovinud.

Mustjala rahvamaja juhataja Reine Vinteri sõnul jäi etendus turismiettevõtjate arvates liiga Mustjala keskseks ning sel aastal nad seda enam tellinud ei ole.

Vallavanem Kalle Kolteri sõnul on etenduse turismifirmade paketist väljajäämine hell teema.

Siiski mainib ta, et kõigest hoolimata etendus päris ära ei jää – seda mängitakse mõned korrad Saaremaa sadamas. „Me teeme seda oma vabast ajast ja tahtest. Keegi meid ametlikult tellinud ei ole,” rääkis Kolter.
Ka Saaremaa Sadama projektijuht Peeter Palu kinnitas Oma Saarele, et paar korda siiski etendust sadamas külalistele mängitakse.

Saaremaa Reisibüroo juhi Marvi Ehte sõnul on nende valitud folklooriprogrammiks rahvatantsijad ja pillimehed Mihkli talumuuseumi õuel. „See annab terviklikuma pildi Saaremaast,“ sõnas ta.

Arensburgi Reisid OÜ-d juhtiv Margus Mölder nentis, et nemad ei ole oma klientidele „Mustjala pulma“ pakkunud, sest kruiisikorraldajatelt ei ole vastavat soovi nendeni jõudnud.

Eelmisel aastal sõitsid kruiisituristid sadamast Mustjala alevikku, kus neile näidati folkloorietendust „Mustjala pulm!“. Sel suvel mängitakse etendust heast tahtest Saaremaa sadamas ning ka laevareisil Ventsipilsi.

Print Friendly, PDF & Email