Joobes alaealised tütarlapsed häirisid külaelanike öörahu (14)

Möödunud laupäeva õhtul veidi enne südaööd sai politsei teate, et Kaarma vallas Vaivere külas häirivad purjus alaealised öörahu.

Sündmuspaigale saabunud politseipatrull tuvastas alkoholijoobe viiel alaealisel tütarlapsel.

Kuressaare politseijaoskonna noorsoopolitseinik Grete Rikko sõnul tabati joobes tüdrukud Vaivere endise koolimaja juures, kus üheksanda klassi lapsed isekeskis põhikooli lõpetamist tähistasid.

Politsei andmetel oli tegemist õpilaste omaalgatusliku koosviibimisega, mistõttu õpetajad ja lapsevanemaid sellel üritusel ei olnud.

„Veidi enne südaööd otsustati koosviibimine lõpetada, kuna sinna saabus hulk mittekutsutud isikuid,“ kirjeldas Rikko toimunut. Tema sõnul olid võõrad väga lärmakad ja seepärast kutsusidki külaelanikud välja politsei.

„Õigusrikkumiselt tabatud tütarlapsed väitsid, et alkohoolsed joogid olevat neile muretsenud mingid tundmatud noormehed,“ rääkis Rikko, kes samas viitas ühele vastuolule, mis puudutab küsimust, kust ikkagi alaealised alkoholi said.

„Kuigi menetlemine alles käib ja ma pole kõiki asjaosalisi veel jõudnud küsitleda, siiski on üks õigusrikkumiselt tabatud tütarlapse mulle öelnud, et temale kinkis gin’i purgi kooli lõpetamise puhul üks n-ö mitteametlikul klassipeol olnud noormees,“ märkis Kuressaare politseijaoskonna noorsoopolitseinik Grete Rikko.

Eestis kehtiv alkoholiseadus keelab alla 18-aastastel isikutel alkoholi tarbimise ja selle eest võib süüdlast karistada kuni 600-kroonise rahatrahviga.

Print Friendly, PDF & Email