Jaan Kirsipuu peab velotuuri võitu oluliseks

Jaan Kirsipuu peab velotuuri võitu oluliseks

 

50. Saaremaa velotuuri võitnud Jaan Kirsipuu arvab, et igal õigel Eesti jalgratturil peaks Saaremaa velotuuri võit taskus olema. Kuid samas ei usu ta, et ta ise võitu korrata suudaks.

Üleeile velotuuri viiendal etapil paraja edumaa saanud Kirsipuu tunnistas, et amatööri elu pole kerge. „Viimane päev olin ikka täitsa läbi. Enesetunne ei olnud hea,” rääkis Kirsipuu, kes siiski suutis edestada seni liidrisärki kandnud Janek Tombakut. „Mul oli ülevaade olemas, mis rajal toimub. Arvasin, et Tombak tuleb lähemale, kuid kaugenes hoopis.”

Kontrollis olukorda

Õhtuses grupisõidus piisas Kirsipuule tuuri üldvõidu kindlustamiseks 16. kohast. „Olukord oli kontrolli all,” kirjeldas Kirsipuu olukorda, kus kolm jooksikut neljandal ringil eest pagesid ning lõpus ka esikolmiku kohad jagasid. Viimasel ringil suutis peagrupp vahe küll minimaalseks viia, kuid rohkemaks vajadust ei olnud.

„Töötasime viimasel ringil ühe oma klubi noore heaks, kel oli võimalus kõrgemale tõusta,” selgitas Kirsipuu, miks vahe kahanes. Kirsipuu koduklubi CFC Ruutmeeter oli väljas kahe võistkonnaga, seega abimeestest puudust ei tulnud. See näitab, et mitte alati ei töötata liidri heaks, vaid vajadusel võib tuuri üldliider ise teistele abiks olla.

Võitu enam ei usu

Igal õigel Eesti ratturil peaks Saaremaa velotuuri esikoht taskus olema, arvas Kirsipuu läbisõidetud tuuri võidu tähtsusest. Mees, kes on võitnud Saaremaa velotuuri kõrval lisaks pikale võituderivile ka Tour de France’i etappe, ei usu, et ta seda võitu enam korrata suudaks.

„Noored on ikka kõvad ja ma ise jään ainult vanemaks. Viimasel päeval oli ikka väga raske juba,” rääkis Kirsipuu, kes 1988. aastal katkestas Saaremaa tuuri liidrikohalt, et sõita Eesti koondisega Belgia velotuurile. Mees ise seda ei mäleta.

Kuuenda etapi võitis lõpuspurdiga Erki Pütsep, järgnesid Priit Prous ja Markku Ainsalu.

Saaremaa velotuuri üldarvestuses võitnud Kirsipuule järgnesid Allan Oras ja Rein Taaramäe, kes kokkuvõttes kaotasid vastavalt 38 ja 54 sekundit. Noorte arvestuses võitis Sven Ilves, teine oli Ken Blomqvist ja kolmas Gert Truu. Parimad meeskonnad olid CFC Ruutmeeter I, Kalev Chocolate Team ja Arctic Sport Club. Mäekuninga arvestuses võitis Janek Tombak ning aktiivseimaks ratturiks kuulutati Andrei Mustonen.

Saaremaa 50. velotuuri lõpetas 147-st starti asunust ratturist 90.

Print Friendly, PDF & Email