Oma Saar ootab aasta põllumehe kandidaate

Oma Saar ootab aasta põllumehe kandidaate

 

23. juuniks ootab Oma Saar kandidaate esitamiseks aasta põllumehe tiitlile. Esmakordselt valitakse tänavu Saare maakonna aasta põllumees. Üleriigiliselt jagatakse põllumeestele tunnustust Maalehe eestvõtmisel juba aastaid.

Pärast jaanipäeva hakkavad Oma Saar ja Kadi raadio (saated „Külavahelood“ ja „Keskpäev“) avaldama kandidaate tutvustavaid lugusid. Oma Saar annab augustis välja ka eri- ehk vahelehe, kus neljal leheküljel tutvustatakse kõiki esitatud kandidaate. Aasta põllumehe valib kompetentne žürii välja mihklipäeval, 29. septembril.

Oma Saare toimetus ootab ettepanekuid nii eraisikutelt kui ka organisatsioonidelt, omavalitsustelt, seltsidelt ja teistelt ühendustelt. Anonüümseid ettepanekuid arvesse ei võeta. Tähtis on see, et esitatu tegeleks põllumajandusliku tootmisega. Kandideerimiseks võib esitada nii talupidajaid kui ühistutes, osaühingutes või teistes põllumajandusüksustes töötavaid inimesi.

Esitamisviise on mitu – vabas vormis kirjutatud tekst või ajalehes trükitud kupong (OS telenädala tagaküljel) saata täidetult toimetusse. Ettepanekuid võib edastada ka elektroonilise postiga, aadressile omasaar@omasaar.ee

Lisaks esitatu nimele ja tegevusalale on vaja ka lühikest põhjendust, miks just see nominent vääriks aasta põllumehe tiitlit. Nominendi nõusolek ei ole vajalik.

Maakonna aasta põllumeheks tunnistatu saab väärilise auhinna ja ta esitatakse ka üle-eestilisele võistlusele. Õnne korral on nominentide esitajailgi võimalus auhinna omanikuks saada. Võitjad „sõelub“ välja õnneloos.

Aasta põllumehe idee Oma Saarele välja pakkunud talunik, Andrus Sepp märkis, et rumal on see vald, kes ei esita ühtegi kandidaati. Vallavalitsuse kõik liikmed võiksid kupongi täita ja ära saata. Kõigi esitajate vahel loositakse välja auhinnad. „Ka linnainimesed saavad kandidaate esitada. Me ei taha, et põllumees valib ainult põllumeest. Kõik, kes soovivad, saavad osaleda,“ ütles Andrus Sepp.

Print Friendly, PDF & Email