Kuressaare sadama üleandmine Saarte Liinidele kahtluse all

Märtsis Kuressaare sadama haldaja konkursi võitnud AS Saarte Liinid pole ikka veel saanud majandus- ja kommunikatsiooniministri luba sadama opereerimiseks.

Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Allan Kasesalu ütles Oma Saarele, et ministeerium kaardistab praegu üle-eestilist olukorda, et selgitada välja, millised teised kohalikele omavalitsustele kuuluvad sadamad on täna samasuguste raskuste ees.

„Mingit tegevust enne Kuressaare sadamas enne ei toimu kui on teiste sadamate vajadused ära kaardistatud ja selle põhjal otsustatakse, mis saab edasi. Riik ei saa teha ühele sadamale eelistust, kõiki sadamaid tuleb käsitleda võrdselt,“ rääkis Kasesalu.

Kasesalu sõnul mõistab ministeerium, et Kuressaare sadama käigushoidmine on samuti avalik huvi ja seega on ministeerium valmis omalt poolt selleks kaasa aitama. „Samas on ministeerium seisukohal, et riik (riigile kuuluv äriühing) ei peaks sadama opereerimiseks maksma linnavalitsusele täiendavat raha, teades, et tegevus on niigi pikaks ajaks kahjumlik,“ lisas Kasesalu.

Print Friendly, PDF & Email