Mainori kõrgkool laiendab Saaremaal tegevust

Mainori kõrgkool plaanib oma tegevust Saaremaal laiendada, avades juba käesoleval sügisel Kuressaares õppekeskuse.

Majandusalast haridust pakkuva kooli rektori Mati Lukase sõnul on Mainoril juba kolm aastat olnud Kuressaares õppepunkt, kuid suurenenud huvi tõttu on päevakorras selle laiendamine. Praegu toimuvad vastavasisulised läbirääkimised Saare maavalitsusega. „Otsime täiendavaid finantseerimisvõimalusi, mis tagaks kooli jätkusuutlikkuse ka ebapiisava õpilaste arvu puhul,“ rääkis Lukas.

„Initsiatiiv laienemiseks tuli meie oma üliõpilastelt,“ märkis Mainori kõrgkooli õppeprorektor Tauno Õunapuu, kelle sõnul on tõenäoline, et õppetöö käivitub juba sel sügisel. Õunapuu hinnangul saab Kuressaares läbida eeldatavasti 85% ainetest. Ülejäänud tuleb teha Tallinnas või Tartus.

Saaremaa-poolse asjaajamise on enda peale võtnud Mainori vilistlane Meeli Lauk, kelle jaoks on ülioluline, et siingi saaks soovi korral kvaliteetset kõrgharidust omandada. „Inimesed, kellel on pere, ei saa puhtfüüsiliselt kodust kaugel õppida,“ põhjendas Lauk, lisades, et kooliraha jõuab maksta, aga mandrile sõitmine ajaks hariduse hinna väga kõrgeks. Huvi kohapeal õppimise vastu on Laugu sõnul tundnud juba mitu inimest.

1. juunist alustas tegevust Mainori kõrgkooli õppekeskus Kärdlas, lisaks asuvad keskused Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Tallinnas, Tartus, Viljandis, Võrus ja Narvas. 

Print Friendly, PDF & Email