Vaivere rahvamaja põlengu võis põhjustada kellegi kuri käsi

Vaivere rahvamaja põlengu võis põhjustada kellegi kuri käsi

 

Neljapäeva hilisõhtul sai häirekeskus teate tulekahjust Kaarma vallas Vaivere külas, kus oli süttinud praegu rahvamajana kasutusel olev endine koolihoone, mille ühes osas asub korter.

Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Kuigi tulekahju lõpliku põhjuse selgitab täna algav ekspertiis, ei välista päästjad, et kahjutuli võis alguse saada süütamisest.

Tulekahjust Vaivere külas sai päästeamet teate neljapäeva õhtul kell 21.36. Päästjate kohale jõudes oli endise koolihoone otsaviilust leek väljas ja tules oli umbes pool pööningust. Vähem kui poole tunniga õnnestus pritsimeestel põleng kontrolli alla saada, lõplikult kustutati tulekahju kell 23.36.

Kommenteerides Vaivere külas levivaid kuuldusi, mille kohaselt olevat kahjutule tekkimises süüdi justnagu kellegi pahatahtlik käsi, ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe: „Tulekahju põhjuste osas ei julgeks ma praegu veel midagi konkreetset väita, kuid võin öelda, et süütamist me ei välista ja see on praegu üks meie tööversioonidest, sest sellele viitavad mitmed välised tunnused.“

Lindmäe sõnul oli põleng alguse saanud esialgsetel andmetel hoone välisseinast ja liikunud sealt edasi pööningule. „Välisel vaatlemisel jääb mulje, et välissein oleks mingil kummalisel põhjusel järsku nagu iseenesest süttinud ja seepärast jääbki tahtmatult mulje, et tegemist võis olla kas süütamisega või põhjustas tulekahju hoopiski kellegi ettevaatamatu ümberkäimine lahtise tulega,“ selgitas Saaremaa päästeosakonna juhataja Vaivere tulekahju võimalikke põhjusi.

Samas lisas Margus Lindmäe aga, et inimesed, kes elavad tulekahju tagajärjel kannatada saanud rahvamajas, süütamise versiooni ise ei usu. „Süütamise ideed pidasid nad jaburaks,“ nentis Lindmäe. „Nad väitsid, et neil polevat ei vaenlasi ega ka inimesi, kes neile halba sooviksid.“
Täna peaks Saaremaale saabuma ekspertide rühm, kes selgitab välja tulekahju tegeliku põhjuse.

Vee- ja suitsukahjustusi sai umbes pool hoonest. Margus Lindmäe ütles, et tänu tulekahju õigeaegsele avastamisele suudeti kõige halvem siiski ära hoida. Tema sõnul suutsid päästjad suurema osa hoone eterniitkatusest päästa ja nüüd tuleb katus vaid osaliselt välja vahetada. Päästeameti pressiteates on veel öeldud, et põlengu kustutamiseks ja selle leviku tõkestamiseks avasid tuletõrjujad osaliselt katust, mistõttu on hoone katus kahes kohas hävinud, kumbki pindalaga umbes kuus ruutmeetrit.

Praegu rahvamajana kasutusel olev hoone ehitati algselt koolimajaks ja see valmis 1907. aasta 1. septembriks. Vaivere algkool lõpetas tegevuse 2001. aasta kevadel. Viimasel õppeaastal tegutses kool Kaarma põhikooli filiaalina, kus õppis 17 õpilast. Viimastel aastatel on Vaivere endist koolihoonet kasutatud rahvamajana.

Print Friendly, PDF & Email