Saare kiirem sõidab Fiatiga

Saare kiirem sõidab Fiatiga

 

Esmakordselt toimunud ametliku kiirendusvõistluse Saare Kiirem võitjaks tuli kõik vastased alistanud Ragnar Pildre Fiat Coupe 2.0 Turbol.

Veerandmiilise raja Kuressaare lennuväljal suutis valge Fiatiga kihutanud Pildre oma parimal sõidul läbida 13,4 sekundiga, saavutades tippkiiruseks üle 170 km/h.

Oma isiklikust rekordist ligi pool sekundit aeglasemat aega näidanud Pildre sõnul tuli ta võistlusele enda arvates favoriidina. Finaali eel oli ta oma võidus juba kindel. „Teadsin, et vastane pole nii kiire kui mina ning raja lõpuosas sain juba rahulikult 6000 pöördega lasta,” rääkis Pildre, kellele see oli viies ametlik kiirendusvõistlus.

Tallinnas elav, kuid ennast poolsaarlaseks nimetav (isa on saarlane –toim) Pildre ütles aegade kohta, et Kuressaare lennuvälja rada on libe ja õiget pidamist ta võistluseks ei leidnudki.

Sisekaitseakadeemia politseikolledži politseikooli kadeti Kaisa Nurme ja Rein Ranna kooli lõpuprojekti raames toimunud võistluse eesmärgiks oli korraldajate sõnul parandada liikluskultuuri ja vähendada ebaseaduslike kiirendusvõistluste toimumist. Kõigile osalejatele oli enne rajale asumist kohustuslik liiklusalane loeng.

Rein Ranna sõnul läks üritus igati korda. Tema sõnul nemad järgmisel aastal sarnast üritust siiski vedama ei hakka. „See on ikka meeletu asjaajamine ja kallis ka pealegi,” rääkis Rand „Ehk võtab selle korraldamise enda peale keegi teine, üritus iseenesest on ju hea.”

Print Friendly, PDF & Email