Ameeriklased seilavad mööda Euroopat

Ameeriklased seilavad mööda Euroopat

 

Ameerika Ühendriikides Maine’i osariigis elav vanapaar Martha ja Paul Rogers otsustasid 2003. aastal tuua oma jahi Canty Euroopasse ning nüüd veedavad nad oma suved purjetades Euroopat avastades.

Neljapäeval ja reedel Roomassaare ja Kuressaare sadamasse jõudnud purjetajad on sel aastal selja taha jätnud juba pea 1300 meremiili. Tänavust reisi alustati Taanist, külastatud on Saksamaad, Poolat, Leedut, Lätit ning Ruhnu kaudu tuldi Roomassaarde. Ees ootavad veel paar sadamat Eestis ja Soome saarestikud.

Maine’i osariigis Camdenis elav Paul rääkis, et 2003. aastal otsustas ta purjetada üle Atlandi, kuna Euroopa tundus huvitav ja ahvatlev. 13-meetrise jahi Cantyga veedetakse nüüdseks kõik suved maist augustini erinevaid Euroopa sadamaid avastades. Läbi on sõidetud Briti saared ning käidud ka polaarjoone taga Jokelfordis, Norras.

Üheski sadamas ei peatuta kauem kui paar päeva, et jõuaks võimalikult palju erinevaid kohti näha. Martha sõnul ei ole nad kunagi päris kindlad, kuhu nad järgmiseks seilavad. „Nii on lõbusam, kui planeerid oma reisi jooksvalt,” rääkis Martha.

Maikuus asutakse jahile paigas, kus eelmisel suvel lõpetati ja Canty talvekorterisse jäeti. Enamasti kahekesi seilavat paari külastavad aeg-ajalt ka sõbrad ja pereliikmed.

Jahi Canty kohta ütles Martha, et jahinimi tähendab „elav ja rõõmus”. „See käib ka meie kohta,” naeris reibas pensionäriproua. Oma tänavuaastase mereretke plaanivad Rogersid lõpetada augustis, et tuleval aastal taas Euroopasse tulla.

Print Friendly, PDF & Email