Aasta haridusjuhid on Toomas Takkis ja Ivo Eesmaa (2)

Aasta haridusjuhid on Toomas Takkis ja Ivo Eesmaa

 

Tänavusteks aasta haridusjuhtideks tunnistati laupäeval Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis ja Kärdla gümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa.

Mainori kõrgkooli vastuvõtul Estonia teatris andsid aasta haridusjuhtidele auhindadena üle nimelised sülearvutid riigikogu esimees Ene Ergma ja Mainori kõrgkooli rektor Mati Lukas.

Aasta haridusjuhi tiitli pälvinud Takkis ja Eesmaa said valimiskomisjonilt võrdse punktisumma. Komisjon hindas valiku tegemisel koolijuhi saavutusi hariduselu ja kooli juhtimisel, uuenduslikkust, osalemist rahvusvahelistes projektides ning aktiivsust ühiskondlikus tegevuses.

Aasta haridusjuhi valimise eesmärk on pöörata ühiskonna tähelepanu hariduselu juhtimise olulisusele, tunnustada tublisid haridusjuhte kui Eesti eri piirkondade arengu kujundajaid ning väärtustada kooliaasta lõpus haridustöötajaid tehtud töö eest.

Tunnustuse pälvinud Kuressaare haridusjuht ütles Oma Saarele, et tiitli tagasid talle kõik koolis töötavad tublid inimesed. „Neid on hästi palju ja ma usun, et see saigi määravaks,“ jäi Takkis napisõnaliseks.

Toomas Takkis ise pidas vajalikuks märkida gümnaasiumi juures tegutseva koolituskeskuse Osilia kümneaastaseks saamist, sihtasutuse loomist 2000. aastal ja huvikooli Inspira saavutusi.

„Akadeemilised tulemused on ka päris korralikud. Eelmisel aastal oli meie kool tehnikaülikooli astunud lõpetajate arvult kolmas. Välisprojektidega tegeleb meil aktiivselt Maidu Varik, tugisüsteemid õpilaste väljalangemise vähendamiseks on korralikult välja arendatud Anu Saabase eestvedamisel.

Asjaosalisi on meil väga palju, keda kõiki nimetada ei jõua,“ märkis Takkis.
Kuressaare gümnaasiumis on 1200 õpilast, 80 põhikohaga õpetajat ja töötajaid kokku 130. Järgmisel aastal tähistab Kuressaare gümnaasium (endine 2.keskkool) 30. sünnipäeva.

Lisaks koolijuhi ametile on Toomas Takkise õlul ka Kuressaare linna volikogu juhtimine.

Print Friendly, PDF & Email