Kaks komisjoni pooldavad öist alkoholimüügi keeldu (10)

Kuressaare linnavolikogu eetikakomisjon ning linnakodaniku komisjon on otsustanud volikogu selle kuu istungile viia eelnõu, mis keelustaks Kuressaare linnas täielikult alkoholimüügi öösel kella kahest hommikul kella kaheksani, sealhulgas ka lõbustusasutustes. Sellesisuline otsus võeti vastu üleeilsel linnakodaniku komisjoni istungil.

Komisjoni esimees Laine Tarvis ütles istungil, et tegelikult tuleks eriti alaealiste seas leviva alkoholismi vastu võitlemiseks rakendada kõiki meetmeid. Samuti on vajalik, et öise alkoholimüügikeeluga ühineks ka Kaarma vald, sest linnas kehtivast keelust ei ole mingit kasu, kui kangema kraami järele on võimalik sõita linnaäärsesse tanklasse.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik nentis, et on märgata just alaealiste poolt toime pandud pahategude hulga kasvamist. „Kui eelmise aasta esimese viie kuuga registreeriti politseis alaealiste poolt toime pandud 80 õigusrikkumist, siis sel aastal on neid sama ajaga olnud juba 130 (neist linnas 105),“ rääkis Allik, kelle sõnul ei ole olukord hull ainult linnas, vaid ka maal.

Linnapea Urve Tiidus ei olnud aga kindel, kas koalitsioon ja linnavalitsus komisjonide eelnõu toetab. „Eesti riigis kehtivad seadused, mida peab täitma, ning kui need ütlevad, et alaealised ei tohi olla väljas pärast kella 23, siis piiratakse tegelikult ju alkoholimüüki täiskasvanute seas.

Meeri sõnul peaks nimetatud eelnõule andma veidi settimis- ja otsustajatele mõtlemisaega. Samas oli ta nõus võimaliku koostööga Kaarma vallaga ning pidas ülioluliseks ennetustööd, seda juba alates lasteaiast ja koolist.
Linnakodaniku komisjoni eelmise ettepaneku öise alkoholimüügi keelustamiseks lükkas linnavalitsus aprillis tagasi.

Print Friendly, PDF & Email