Sillamäe–Kotka meretee võidab populaarsust

Sillamäe–Kotka meretee võidab populaarsust

 

17. juunil saab aasta ja üks kuu päevast, millal AS-i Saaremaa Laevakompanii tütarfirma Narva Line avas mootorlaevaga Vironia Sillamäe ja Kotka vahelise meretee.

Esimesel tegevusaastal vedas parvlaev enam kui 10 000 autot ja teenindati 22 000 reisijat. Narva Line on loonud 50 uut töökohta. Ettevõttes ja laevaperes töötavad ka saarlased ja muhulased. Klienditeenindajatena on laevas tööd leidnud ka mitu saarlannat.

Saaremaa Laevakompanii tegevjuhi Tõnis Rihvki sõnul võidab liin tasapisi populaarsust nii Eesti kui Soome poolel. Sügis-talvisel hooajal kasutavad mereteed Kotkast Sillamäele saamiseks või vastupidises suunas põhiliselt suured kaubaveokid.

Vironia autotekil võib näha Saksamaa, Poola, Venemaa, Läti, Leedu, Eesti, Soome ja paljude teiste riikide numbrimärkidega „rekkasid“. Suvekuudel lisanduvad kaubavedajaile huvireisijad nii turismibusside kui ka väikeautodega.

Sillamäe–Kotka liin on ainus omataoline mereühendus kahe riigi vahel selles regioonis. Rahvusvahelise maantee- ja transpordivõrgu osaks olev liin on otseühenduses rahvusvaheliste magistraalidega Via Hanseatica ja Via Karelia.

Pikemalt saarlastest Vironial ja Kotkast ning Haminast edaspidi OS-i mereküljel.

Print Friendly, PDF & Email