Paberist linnus kuulutati parimaks suveniiriks

Paberist linnus kuulutati parimaks suveniiriks

 

Tallinlannast arhitekti Oksana Solovjova paberist valmistatud Kuressaare linnuse kolmemõõtmeline makett valiti esimeseks ametlikuks Saaremaa suveniiriks. Auhinnaks võidutöö eest sai autor 12 000 krooni.

Kuressaare linnavalitsuse ja Saare maavalitsuse koostöös korraldatud konkursi Saaremaa Suveniir 2007 võitja Oksana Solovjova sõnul sai võidutöö idee alguse lapsepõlvest. „Mulle meeldis lapsepõlves väga taolisi asju kokku panna,” rääkis autor oma tööst, mis tõepoolest meenutab aastakümneid tagasi väga populaarseid olnud papist mudeleid.

Prantsusmaal ja Saksamaal, kus taolised asjad juba olemas, rännates sai Solovjova idee teha taoline koopia ka Kuressaare linnusest. Paar aastat tagasi käis ta arhiivis lossi täpseid mõõtmeid uurimas ja kahekuise töö järel oli makett olemas.

Linnuse makett, mis on saadaval mõõtkavas 1:200 ja 1:300, koosneb 17 detailist. Kaunis värvitrükis detailidele, mis tuleb ise välja lõigata ja kokku liimida, on lisatud üksikasjalik juhend ning lühiülevaade linnuse ajaloost. Solovjova sõnul hakkab ta suveniiri ka tootma ning selle hinnaks kujuneb umbes 90 krooni. Peamiselt noortele mõeldud suveniiri saab tulevikus osta maakonna suveniiripoodidest.

Konkursi teise koha vääriliseks tunnistati Elmet Treieri väljapakutud puust Õnnekala. Lestakujulist kalakest saab kaela riputada ning nöör liigub kala suhu paigutatud kettakese abil. Autor ütles 8000-kroonise auhinna kättesaamisel, et küllap see kala ikka õnne toob.

OÜ Good Kaarma tehtud ökoseep „Saaremaa” sai kolmanda koha ning 5000 krooni. Peamiselt kadakalõhnaline seep sisaldab lisaks ka rosmariini, mändi ja lavendlit. Seebi pakendil on kasutatud Külliki Järvila mere- ja kadakate teemalist joonistust. Võitja esindaja Ea Velsvebel-Greenwoodi sõnul läheb seep ka tootmisse.

Publikulemmiku auhinna sai Sandor Sinimeri haavapuust laegas.
Rohkem kui 40 osalejaga konkursile oli laekunud igasuguseid töid alates turukottidest kuni dolomiidist kelladeni välja, sekka päikesepatareidel töötav Suure Tõllu kujuline tuuleveski ning kadakast lõhnakuusk. Abilinnapea Argo Kirsi kinnitusel saavad ettevõtjad osalemist konkursil ka oma toodete juures ära märkida. Kirss loodab, et taolise ettevõtmisega jätkatakse ka järgmisel aastal. Võistlustööde näitus on Raegaleriis avatud kuni 15. juunini.

Print Friendly, PDF & Email