Noored on meie tulevik. Fakt

Juba 2000 aastat tagasi ütles üks tark mees, et noorsugu on hukas. Seda lauset kuuleme me ikka ja jälle. Kuidas siis on? Et noored ongi hukas? Aga mida see tähendab? Kuidas nad siis täna rohkem hukas on kui eile? Või üleeile? Või aasta tagasi?

Kindel see, et 2000 aastaga on ühiskond ja selle ahvatlused muutunud. Aga meie oleme ju täiskasvanuks saanud ning meie ülesanne on noori inimesi nende kasvamises aidata, mitte aga hukka mõista.

Tegelikult on meie ümber väga ja väga palju arukaid, ettevõtlikke, äärmiselt huvitavate hobidega noori inimesi. Tihtipeale me lihtsalt ei märka neid. Mingil imelikul põhjusel. Ehk on see meie jaoks iseenesest mõistetav, et noor inimene peab ju millegagi tegelema. Peale selle, et ta koolis käib. Otse loomulikult hästi või vähemalt rahuldavalt õpib. Koduseid toimetusi teeb. Perekonnaga aega veedab. Lemmiklooma kasib. Üksjagu ports eeldusi, eks?

Ei saa öelda, et noortel Kuressaares ja Saaremaal pole sugugi võimalusi mitmesuguste hobidega tegelemiseks. On küll. Tihtipeale on küsimus selles, et huviringides osalemiseks ei jätku raha. Aga kas alati peab huvitav olema raha eest?

Millest kindlasti puudus on, seda just Kuressaares, on koht, kus noored saaksid LIHTSALT OLLA. Mõelge ise, kuidas te pärast kõiki päevatoimetusi hea meelega korraks hinge tõmbaksite, nii et ei peaks kohe mitte midagi tegema. Või sõbraga koos tunnikese maailmavalu valutaksite. Noortel inimestel on täpselt samad vajadused. Ausalt. Ja sõpradega koosolemine on noore inimese elus vaat’ et üks tähtsamaid asju. Koosolemise vajadus on see, mis sunnib noori kogunema Rae poe juurde või bussijaama või… Ega asjata öelda, et bussijaamad on kõige paremini toimivad noortekeskused.

Fakt on see, et noored on meie tulevik. Siin ei ole mõtet isegi mitte mõttepausi võtta. Et tulevik saaks turvaline olla nii tänaste noorte kui ka meie jaoks, kes me ühel hetkel vanakesed oleme, peame me täna tegema ühiseid pingutusi. Ja pakkuma noortele TURVALIST koosolemise kohta. Minu poolest jätame ööklubi tegemata ja panustame tulevikku. Noortesse siis.

Print Friendly, PDF & Email